MENU

Windows 7 Satışları, Vista’yı Daha İlk Günlerde Katladı!

USB 3.0 İçin Kavgalar Şimdiden Başladı!

04 Kasım 2009 Yorumlar (1) Okunma: 1462 Teknoloji, Yazılım

Windows 7 Service Pack (SP1) Ne Zaman Çıkıyor?

imageWindows 7 çok yeni ama ilk servis paketi yakında çıkıyor: SP1 hakkındaki ilk detaylar ise şöyle;

Windows 7 işletim sistemi geçirdiği uzun test sürecinden bitmiş bir ürün olarak çıktı. Bununla birlikte her yazılım gibi kullanıldığı süre zarfında her yaşayan işletim sistemi gibi devamlı güncellenecek.

Windows 7 ile ilgili en çok merak edilen güncelleme ise bu işletim sisteminin ilk servis paketi oluyor. Service Pack‘ler yani servis paketleri, Microsoft Windows işletim sistemlerinde büyük iyileştirmeler sağlayan kritik güncelleme paketleri. Windows 7‘nin de ilk servis paketinin neler içereceği büyük önem taşıyor.

Bu servis paketinin bir yıl kadar sonra çıkması bekleniyor. SP için çok da uzun bir zaman olmamakla beraber bu gelişmiş işletim sistemine yakışan bir service pack sunulması bekleniyor. Bu süreçte üzerinde Microsoft mühendislerinin kafa yorduğu bu ilk ve önemli güncelleme ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Bugün ortaya çıkan söylentilere göre SP1‘in beta sürümü Ocak 2010’da, beklenenden çok daha erken gelebilir. Bu tarih CES ticaret fuarına denk geliyor.

Wzor kaynaklı bilgiye göre bu beta sürümünü iki diğer beta izleyecek. Bu 3 beta da 2010’un ilk çeyreğinde çıkacak ve iki RC (Release Candidate: çıkmaya aday) sürüm güncellemesi de servis paketi geliştirme sürecinin bir parçası olacak.

Yaz aylarında üreticilere dağıtılacak olan Windows 7 Service Pack 1 ile piyasadan satın alınan Windows 7 sürümleri de güncel haliyle kurulabilecek. Bu sayede kullanıcılar aradan geçen süre zarfında biriken bütün güncellemeleri Windows Update‘den indirmek zorunda kalmayacak. 2010’un sonuna yaklaşan üretim süreci, Microsoft’un daha önceki açıklamasını yalancı çıkartmıyor.

Bu bilgiler şu aşamada tamamen teorik olarak değerlendirilebilir. Ancak Wzor’un beta aşamasındaki Windows 7 ile ilgili çeşitli “sızıntılarda” önemli bir rolü olduğunu hatırlarsak, bu iddianın haber değeri kazanacak kadar ciddi olduğunu da söyleyebiliriz. Resmi bir Microsoft açıklaması olduğunda bu konuyu daha net bir şekilde paylaşacağım…

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , ,

One Response to Windows 7 Service Pack (SP1) Ne Zaman Çıkıyor?

  1. İbrahim dedi ki:

    Microsoft işi sıkı tutuyor bu sefer,XP’den sonra büyük atılım yaptı bence 7 ile. Bunu sürdürmesi de doğal gibi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir