MENU

Türkiye’den Google’a Büyük Ceza!

Windows 7 Service Pack (SP1) Ne Zaman Çıkıyor?

04 Kasım 2009 Yorumlar (0) Okunma: 843 Teknoloji, Yazılım

Windows 7 Satışları, Vista’yı Daha İlk Günlerde Katladı!

imageMicrosoft‘un yeni işletim sistemi Windows 7 firma için altın yumurtlayan kaza dönüşüyor. İddialara göre Microsoft, beklenilenden on kat daha fazla kopya sattı.

Birçok çevrimiçi kaynakta yer alan bu açıklama, Microsoft yöneticisi Oliver Kaltner‘ın alıntısı baz alınarak yapıldı. Kaltner’in şu kelimelerinden alıntı yapılıyor: “Windows 7 Almanya’da, çıktıktan sonraki iki gün içerisinde Vista’dan beş kat daha fazla satıldı.” Oliver bu karşılaştırmayı yaparken Vista’nın çıkışından sonraki iki ayı baz alıyor.

Kaltner önümüzdeki yılbaşı döneminin Microsoft tarihindeki en büyük başarıya dönüşebileceğini tahmin ediyor. Fakat başarının sadece başlangıç sürecinden ibaret olmadığını belirten Kaltner, Windows 7’nin daha sade, daha hızlı olduğu ve daha rahat kullanılabildiği için başarılı olacağını söylüyor.

Windows 7, 22 Ekim 2009’da dünya çapında piyasaya sürüldü ve Türkiye sınırları içerisinde dört farklı sürümde (Home Basic, Home Premium, Professional, Ultimate) elde edilebiliyor.

Windows Seven (windows 7)’nin bu başarısında internet üzerinden, teknoloji programlarında ve fuarlarında yapılan reklamların fazlaca etkili olduğu düşünülüyor…

Etiketler:, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir