MENU

SSL Nedir? ( Secure Socket Layer ) SSL Protokolü,...

ISTSEC ’09 Bilgi Güvenliği Konferansı İstanbul’da Yapılacak ( 12-13...

07 Aralık 2009 Yorumlar (0) Okunma: 1292 Teknoloji, Yazılım

Mİcrosoft’tan, Windows Seven ( 7 ) için ‘siyah ekran’ açıklaması

Windows 7Microsoft, Windows 7 sistemleri etkilediği ifade edilen “Siyah Ekran” sorunu hakkında Microsoft Güvenlik Ekibi’nin gerekli araştırmaları yaptığını açıkladı.

Bu haberlerin bazılarının içeriğinde “Siyah Ekran” sorununun düzenli olarak gerçekleştirilen Windows yazılım güncellemelerinden kaynaklandığı ifade edilmesine karşılık, yorumların gerçeği yansıtmadığını belirten Microsoft, Kasım ayında yapılan bütün güvenlik yamaları ve yazılım güncellemelerini tekrar gözden geçirildiği ve iddia edildiği şekilde bir soruna rastlamadığı vurgulandı.

Şirketten yapılan açıklama şöyle:

“Dünya çapındaki müşteri ve destek hizmetlerinden sağladığıımız bilgiler, bu sorunun kullanıcılar arasında yaygın bir konu olmadığını göstermesine karşılık araştırmalarımız devam ediyor. Bu arada Microsoft Güvenlik Ekibi, Siyah Ekran ve benzeri sorunların geçmişte görüldüğü üzere Daonol gibi bazı kötü niyetli yazılım ailelerinden kaynaklanabileceğine dikkat çekiyor. Bilindiği gibi bu tür yazılımların, zamanla yeni türevleri ortaya çıkabiliyor. Bu da güvenlik yamalarının ve yazılım güncellemelerinin kullanıcılar açısından ne kadar yaşamsal bir konu olduğunu bir kez daha gündeme getiriyor.
Microsoft, Windows 7 ile kullanıcılara gerçek potansiyellerini gerçekleştirebilecekleri yeni nesil bir işletim sistemi sunarken, güvenlik alanındaki yatırımlarıyla bireylere güvenilir bir İnternet ve bilgisayar ortamı sağlama hedefini sürdürüyor. Bu nedenle tüm kullanıcılarımıza Windows güvenlik güncellemelerini düzenli olarak yapmalarını ve Microsoft sitesindeki güvenlik bültenlerini takip etmelerini öneriyoruz.”

Etiketler:, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir