MENU

Bu Alet, Suçluları Ter Kokusundan Buluyor!

Türkiye Bilişim Derneği Yarışması

11 Kasım 2009 Yorumlar (0) Okunma: 816 Teknoloji

Kurumsal TV Çağı

Otobüslerden alışveriş merkezlerine, stadyumlardan sinema salonlarına kadar merkezi yayın yapabilen kurumsal TV sistemleri, tanıtım ve reklam alanlarının yeni gözdesi oldu.

Teknoloji her alanda yaşam tarzımızı belirlerken iş dünyası da bundan maksimum fayda sağlayarak iş hayatını kolaylaştıracak çözümler arıyor. Artık birçok büyük ölçekli firmadan KOBİ‘lere kadar kurumlar teknolojik araçlarda tercihlerini belirlerken masraflarını minimuma indiren, iş süreçlerini kolaylaştıran, daha düşük maliyetle daha verimli reklam seçeneklerine yatırım yapıyorlar. Son günlerde kurumların en önde gelen tercihlerinden biri, Kurumsal TV sistemleri.
Banka, hastane, belediye işletmeleri, sağlık, eğitim kurumları, zincir mağazalar, şov alanları gibi bir veya birden fazla şubeleri olan kurumların kendi TV sistemlerine sahip olarak elde edebileceği en büyük avantaj kendi reklam ve bilgi paylaşım alanlarını yaratması. Şubelerde müşterilerin ve personelin görebileceği noktalarda konumlandırılmış ekranlarda özel tanıtımları yaparak kurumun yıllık reklam ve eğitim giderlerini minimuma indirmek mümkün.

Bu sistemle merkezden personele ve müşterilere yönelik duyurular yapılabiliyor; kurumun iç iletişimini sağlamada son derece etkili bir iletişim aracı olarak yararlanılabiliyor. Basılı materyal masrafları minimuma inerken, çevre kirliliği önleniyor, personelin seyahat ve eğitim masraflarından tasarruf sağlanabiliyor. Kurumun yapısına göre her şubeye, mağazaya, reyonlara, laboratuvarlara, katlara yerleştirilen ekranlarla hem iç hem de dış iletişimde etkili sonuçlar alınabiliyor.

Otobüs TV

1 Eylül 2009 tarihinden itibaren şehirlerarası otobüslerde “Anons Bilgi Sistemi” ile yayına başlayan Otobüs TV, anonsların sonuna entegre edilen reklam kuşakları ile birlikte reklam mecrasına yeni bir soluk getirdi.
Otobüs TV, her firma, her güzergâh için özel olarak hazırlanan bilgi ve ikaz anonsları ile yolculara keyifli bir seyahat ortamı sağlarken, reklam kuşakları sayesinde de reklam verenlere yeni bir alternatif reklam mecrası sunuyor.
Toplu taşımacılığın yüzde 94’ünün Karayolu ile yapıldığı ülkemizde, yıllık ortalama 295 milyon yolcu kapasitesi ile yüksek bir erişim imkânı sağlayacak olan Otobüs TV, reklam kuşaklarının haricinde otobüs içi reklam, bilet kabı reklamı ve yolculara promosyon ürün dağıtımı gibi alternatif reklam araçlarını da düşük maliyetler ile sunarak reklam verenlerin vazgeçilmezi olmayı hedefliyor.
Yolcular tarafından da büyük bir beğeni ile karşılanan Anons Bilgi Sistemi’ni kısa sürede tüm şehirlerarası otobüslerde standart hizmet haline getirmeyi hedefleyen Otobüs TV, diğer alternatif mecralara göre erişim rakamlarının yüksek ve ölçülebilir olması nedeni ile reklam verenlerin göz ardı edemeyeceği yepyeni bir alternatif araç olarak dikkat çekiyor.

Yeni nesil yayıncılık
Arçelik A.Ş. ve KoçSistem’in işbirliği sonucunda ortaya çıkan “Yeni Nesil Sayısal Yayıncılık”, KoçSistem’in geliştirdiği “Pixage” adlı yeni nesil sayısal yayıncılık yazılımı ve Arçelik A.Ş’nin ürettiği donanımlar aracılığıyla yeni bir yayıncılık modelini ortaya koyuyor.
HD kalitesinde yayın yapabilen “Pixage”, sunum, RSS, fotoğraf, 3D grafik, metin, ses, internet sayfası gibi farklı formatlarda içerikleri yayımlayabiliyor. Alışveriş merkezleri, bayiler, hastaneler, oteller, bankalar gibi farklı alanlarda kullanılabiliyor.

İngiltere statlarını fethettik

KoçSistem’in geliştirdiği “Pixage” adlı yazılım ile İngiltere’nin güzide kulüplerinden Liverpool’un özel içerikleri Beko ekranlarından yayınlanıyor. Sırada West Bromwich Albion, Sheffield United, İskoçya’da Celtic, Blackburn Rovers ve Queen’s Park Rangers var. Bu yıl İngiltere Premier Lig’deki 20 kulübün stadında kurulum tamamlanmış olacak. Önümüzdeki yıl ise 15 kulüp ile daha anlaşılarak toplam sayı 35’e ulaşacak.

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir