MENU

ESHOT Kişiselleştirilmiş Elektronik Kentkartlar’ın Devri 1 Mart’da Başlıyor…

“Bill Amca”nın Destek Sözünü Verdiği Silikon Vadisi’nin İlk Sözleşmesi...

14 Mart 2010 Yorumlar (0) Okunma: 1546 Donanım, İnternet, Teknoloji, Yazılım

Vodafone’un Genç Yetenekler İçin Widget Geliştirme Yarışması

Vodafone gençler için yeni bir yarışmaya biraz önce start verdi. Mobil iletişim konusunda sektörde öncü firmalardan olan Vodafone mobil teknoloji alanında yeni bir fırsat sunuyor. Düzenlenen yarışmada Vodafone’un Webşın tarayıcısı için Widget Uygulaması geliştirmeniz isteniyor.

Mobil geliştiriciler…

Webşın’ı hemen hemen herkes duymuştur. Yeni sürümü için yeni özellikler eklenmesi planlanıyor. Tabiki bu planlar arasında sizde yer alabilirsiniz. Webşın Opera Mini tarayıcısına geliştireceğiniz Widget ile yarışmaya katılabilirsiniz. Vodafone abonelerine özel olarak geliştirilen Webşın yarışmasında ilk 3 sırayı kazanan arkadaşlar Vodafone Türkiye’de staj yapma hakkına sahip olacaklar. Tabiki sadece bununla kalmıyor. Dereceye giren arkadaşlar için ilk 10′da Nokia N97 hediye ediliyor.

Adresinden yarışma detayları hakkında bilgi alabilirsiniz. Sitede yarışma hakkında bilgi ve detayları bulabileceksiniz. Unutmadan söyleyeyim Widgetler için geliştirme kitlerini (Windows, Mac, Linux) yine sayfadan indirebilmektesiniz. Son tarih 21 Mart 2010 Widget’lar, 30 Martta düzenlenecek tören ile yarışmada dereceye girenler açıklanarak ödüllendirilecek. Oyun, bilgi, eğlence, müzik, e-kitap, sosyal topluluklar, spor ve Mashups (hibrid web uygulaması) kategorilerinin yer aldığı yarışma sonunda kategori birincisi widget’lar Vodafone Türkiye’nin dağıtacağı Webşın 5.0’a entegre edilecek.
TEAkolik.com

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir