MENU

ESHOT Öğrenci Kartları (Kişisel Kentkartlar) Bireysel Başvurusu ve Bilgiler

Emekli Maaşlarındaki Artış Ne Kadar Olacak?

02 Ocak 2010 Yorumlar (4) Okunma: 1226 İnternet, Serbest Bölge, Teknoloji

Online Savaş Oyunu Metin 2′ den 18 Yaş Sınırlaması!

Metin 2 Oyun KarekteriTürkiye’nin Musa cinayetiyle adını duyduğu ve Türkiye’de  yaklaşık 2 milyon kullanıcısı olan Metin 2 adlı online savaş oyunu, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün isteği üzerine 18 yaşından küçüklere yasaklandı!!!

Erzurum’da işlenen Musa Kang cinateyinde Metin 2 adlı oyun çok konuşulmuş, küçük çocuğun oyun şifresi için kaçırılmış olabileceği iddia edilmişti. Metin 2, polisin de dikkatini çekti. Emniyet  Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı, birçok velinin çocuklarının oyunda gördüklerini hayata geçirdikleri, sopalarla şiddet uyguladıkları şikayetleri üzerine inceleme başlattı. Ardından bir rapor hazırlandı.

SAVAŞÇI SANIYORLAR
Uzman polislerin hazırladığı raporda, “çocukların oyundaki karakterleri gerçek hayata taşıdıkları” belirtildi. Çocukların, “gerçek dünyadan uzaklaşıp sanal dünyada yaşadıkları hissine kapıldıkları” vurgulandı. Raporda Metin 2 oynayan çocukların kendilerini savaşçı karakter olarak gördüğü bilgisinin de bulunduğu öğrenildi.

VALİLİKLER UYARILDI
Polis, hazırladığı bu raporu İçişleri Bakanlığı’na iletti. Bakanlık da Emniyet’in ‘sakıncalı‘ bulduğu oyuna ilişkin 81 ilin valiliklerine bir yazı gönderdi. 18 yaşından küçüklerin ‘Metin 2’ oynamasının yasaklandığı, bu konunun üzerinde hassasiyetle durulması istendi.

Erzurum’da bir bağımlı tarafından öldürülen Musa Kang (14) kaybolduğunda ‘Metin 2’de para mı kazandı, oyuncu şifresi çalması için mi kaçırıldı’ şüphesi doğmuştu.

BMW veren bile vardı
İnternetin online oynanabilen oyunlarından ‘Metin 2’de savaşçıların seviye atlaması için oyuncunun ya 20 TL ya da bilgisayar başında en az 5 saat harcaması gerekiyor. Süper kahraman için 6-7 ay gerekiyor. Kimi oyuncuların hızla güçlenip sanal prestij için karakter satın aldıkları belirlenmişti. Bir tekstilcinin, güçlü kahraman için BMW’sini gözden çıkardığı açıklanmıştı.
(Akşam)

Malesef ki internetin de cıvığını çıkardık, kullanmasını bilmeyene teknoloji de eğlence de … herşey zarar!!! Eğer aranızda varsa online oyunlara kapılanlar size tavsiyem; bi an için kendinizi zorlayın ve hesabınızı silmeye alın;) Görün bakın hayatınız ne kadar değişiyor:)

Etiketler:

4 Responses to Online Savaş Oyunu Metin 2′ den 18 Yaş Sınırlaması!

 1. yusuf dedi ki:

  bn bulaşytım 4yıldır oynuyorum ve bırakamıyorum sizde oyunu oynayıp baglanmayın derim ddaha ii olur sizin için 😀

 2. Eray AYDIN dedi ki:

  çok saçma bişe açılmıyo 🙁

 3. Kemal ONUR dedi ki:

  @yusuf; açıkçası online savaş oyunlarını pek tavsiye etmiyorum 🙂 Ben de bir zamanlar Travian oyununu oynadım. Türkiyedeki en çok oynanan online savaş oyunlarındandır. Çok zaman isteyen ve insanı alıkoyan şeylerdir online savaş oyunları. Oynamadım ama herkes Metin 2 oyunu için çok güzel diyor. Bu da oyunun bağlayıcı olduğunu gösterir. Kısacası bulaşma derim 😉

 4. yusuf dedi ki:

  ben bu oyunu ilk defa oynuyacağım işallah düzeldir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir