MENU

3G Mağduru Olmamak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternette Büyük Değişim; “com” Yerine Şehir Uzantısı Gelecek!

12 Ekim 2009 Yorumlar (3) Okunma: 1247 İnternet, Teknoloji, Yazılım

Facebook Developer Garage Nedir?

imageDün istanbul’da düzenlenen etkinlikten sonra bir çok yazılım ve geliştiricilikle ilgili olan kişinin merak ettiği bir konu vardı, “Nedir bu Facebook Developer Garage?” Ben de kısa bir açıklama yapmak istedim. Merak eden arkadaşlar için;

Facebook Platform‘un 24 Mayıs 2007 tarihinde duyurulmasından hemen sonra gayri resmi olarak bireysel yazılım geliştiriciler tarafından düzenlenen etkinlikleri bir çatı altında toplamak, etkinliklere ve bu sisteme destek vermek için oluşturulmuş bir programdır.

Duyurulduğundan beri Facebook Developer Garage, dünya çapında 45 ayrı bölgede 16 binden fazla uygulama geliştiriciye ulaştı. Kısaca, Garaj etkinlikleri: uygulama geliştiriciler tarafından, uygulama geliştiriciler için düzenlenen organizasyonlardır.
image
İstanbul’da, 11 Ekim’deki etkinlikte; Justin Osofsky (Facebook Connect Pazarlama, Facebook), Özgür Demir (Yazılım Geliştirme, Facebook), Özgür Alaz (Partner, Promoqube), Tolga Arıcan (Partner, Utopic Farm), Emre Sokullu (Grou.ps), Gokhan Piskin (Partner, Biz Bilisim) ve Özkan Altuner (Orangeplus) birer konuşma yaptılar.

Facebook Developer Garage İstanbul grubuna buradan kayı olabilirsiniz.

Etiketler:, ,

3 Responses to Facebook Developer Garage Nedir?

  1. Eren Karademir dedi ki:

    Yapamadım ben zaman tünelini hiç anlamadım

  2. Kemal ONUR dedi ki:

    @Talat, açıkçası bazı amaçlarım olmasa facebook’u kullanmam hiç:) Pek girmiyorum, dediğinde haklısın ama umrumda değil 😀 Ben sadece işimi görüp çıkarım, hehehe:)

  3. Talat dedi ki:

    Uygulamadan geçilmiyor ama şu an Facebook! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir