MENU

Turkcell İçin Hazırlanan, AcabaNedere Servisi

Tasarruflu Ampüller Sağlığa Zararlıymış!

26 Kasım 2009 Yorumlar (1) Okunma: 1120 İnternet, Teknoloji, Yazılım

Dikkat!.. McAfee, Yeni Bir Tehlike İçin Uyardı

image

İnternet ağının güvenliği konusunda uzman Amerikan şirketi McAfee, olası bir çatışma halinde bir ülkenin internet ağını kontrol altında tutmasını hedefleyen bir silahlanma yarışının gerçek bir tehdit oluşturduğunu açıkladı.

McAfee, yıllık raporunda ele aldığı bu konuyla ilgili olarak, Çin, Fransa, İsrail, Rusya ve ABD’nin düşmanlarının internet ağlarına saldırmaya yönelik ”sibernetik silahları’‘ olduğunu bildirdi.

Yıllık raporda, ”Günümüzde silahlar nükleer değil, sanal ve herkes bu tehditlere kendini hazırlamalı” uyarısı yer aldı.

Son zamanlarda siyasi nedenlerle siber-saldırıların artışının bir endişe kaynağı olduğu belirtilen raporda, bu saldırıların hedefleri arasında Beyaz Saray, ABD Savunma ve İç Güvenlik bakanlıkları ve ABD Başkanının korunmasından sorumlu Federal Polisin yer aldığı ifade edildi.

Bir siber saldırıdan su ve elektrik dağıtım şebekelerinin, telekomünikasyon ve mali sektörler gibi altyapıların da etkilenebileceğine işaret edilen raporda, ”Gelişmiş ülkelerin çoğunda temel altyapı hizmetleri internete bağlıdır ve yeterince korunmamaktadır’‘ uyarısı yer aldı.

Etiketler:, , , , , ,

One Response to Dikkat!.. McAfee, Yeni Bir Tehlike İçin Uyardı

  1. mcakir dedi ki:

    yazını okur okumaz aklıma hemen de ZOR ÖLÜM 4 geldi. Orada da hacker’lar tüm ABD’ nin telekomünikasyon, gaz, elektrik, trafik sistemlerini kontrol edebiliyorlardı. izlemediysen eğer en kısa zamanda kesin izle !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir