MENU

Liseli Merve’yi Ağlata Ağlata Otobüsten İndirdiler

IBM, Bankaların Bilgilerinin Toplandığı Merkezi Güçlendirdi

28 Ekim 2009 Yorumlar (0) Okunma: 1176 İnternet, Serbest Bölge, Teknoloji

Ben Öldüm, FaceBook Profilim Yaşasın…

imageNe yapacaklarını şaşıran Facebook uzmanlarından bir yenilik(!) daha 🙂 Facebook sadece canlıların değil, ölülerin de hizmetinde: İşte ölen üyelere özel Facebook muamelesi.

Facebook blog‘da Max Kelly tarafından yapılan resmi açıklamada bir Facebook profiline, sahibi vefat ettikten sonra ne olacağı sorusunu yanıtladı. Açıklamaya göre dostları ve yakınları profilin duvarına hatıra mesajları bırakmayı sürdürebilecek.

Facebook’un son hizmeti vefat edenlerin hesaplarını bir anı olarak saklaması. Bir hesap hatırat olarak saklandığında gizlilik seviyesi sadece arkadaşlarının profili görmesine imkan tanıyacak şekilde değiştiriliyor. Bağlantı bilgileri ve durum güncellemeleri çıkartılıyor. Bu hesaba kimse kullanıcı girişi yapamıyor.

Facebook üzerindeki hayran veya hatıra amaçlı açılan sayfalarda bir değişiklik yok. Bu değişiklik sadece kullanıcının hesabını ilgilendiriyor. Bu açıklamalarda duvara mesaj bırakılabileceği belirtilmekle birlikte, galerideki fotoğrafların altına yorum düşülüp düşülemeyeceğinden bahsedilmemiş.

Profil sahibinin vefat ettiğini nereden bilecek orası ise merak konusu bende:)

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir