MENU

Gizlilik Filtreleri, Özel Bilgileri Meraklı Gözlerden Koruyor

Verbatim’dan Boyu Küçük İşlevi Büyük Bir Alet :D (Harici...

03 Ocak 2010 Yorumlar (4) Okunma: 1688 İnternet, Teknoloji, Yazılım

Antivirüs Programı ESET NOD 32’nin Büyük Başarısı

ESET Smart SecurityAvrupa’nın önde gelen bağımsız antivirüs inceleme ve değerlendirdirme kuruluşları, dünyanın en çok kullanılan antivirüs programlarından ESET NOD32‘yi, bilgisayar tehditlerini en iyi yakalayan program olarak değerlendirdi.

Antivirüs yazılımlarının Oscar’ı olarak nitelendirilen Virus Bulletin 100 (VB 100) ödüllerini dağıtan İngiltere merkezli Virus Bulletin kuruluşu, ESET’in bugüne kadar aldığı 59 ödül ile en başarılı antivirüs kuruluşu olduğunu duyurdu. Avusturya merkezli bağımsız test kuruluşu AV-Comparatives ise 2006, 2007 ve 2008 yıllarında en iyi test sonuçlarını ESET‘in gösterdiğini duyurarak, AV-Comparatives Retrospective Awards yani geçmiş yıllarda en iyi korumayı sağlayan ürün ödülünü ESET NOD32’ye verdi.

Dünyanın en çok kullanılan antivirüs programlarından NOD32’yi geliştiren ve sezgisel tarama özelliği ThreatSense® ile antivirüs sektörüne farklı ve proaktif bir yaklaşım getiren ESET, bağımsız antivirüs inceleme ve değerlendirme organizasyonları tarafından da, dijital tehditlere karşı en iyi koruma sağlayan kuruluş olarak değerlendiriliyor. Böylece kendini kanıtlayan ESET NOD32, bu ödülleri daha önce de almıştı.

Antivirüs yazılımlarının “Oscar”ını 59 kez aldı

Sektörün en güçlü ve prestijli kurumlarından biri olarak nitelendirilen İngiltere merkezli Virus Bulletin dergisi, dünya çapında tüm antivirüs yazılımlarını karşılaştırmalı olarak test ediyor. Virus sapma oranları, tarama hızı, en az hatalı tespit odaklı zorlu testleri ve uzman kadrosu ile tanınan Virus Bulletin, çalışmalarını bağımsız olarak yürütüyor. ESET NOD32, antivirüs yazılımlarının “Oscar”ı olarak nitelendirilen Virus Bulletin ödüllerini hem 59 kez aldı, hem de %97’lik başarı oranıyla tüm diğer antivirüs programlarının performanslarını geride bıraktı.

Son yılların en iyi performansı
AV-Comparatives, Avusturya merkezli kar amacı gütmeyen, bilgisayar tehditlerini ve koruma programlarını inceleyenEset NOD32 saygın bir kuruluş. AV-Comparatives Retrospective Awards yani “Geçmiş Yıllar Ödülleri”ni açıklayan kuruluş, söz konusu ödülü ESET’e verdi. 2006 ve 2007 yılındaki en iyi antivirüs programı ile 2008 yılında en iyi koruma sağlayan ve en yüksek performans gösteren programın ESET NOD32 olduğunu duyuran AV-Comparatives, ESET’in bu süreçte yapılan testlerde 11 kez en yüksek başarıyı gösterdiğini, en yakın takipçinin ise 5 kez testlerde başarılı olduğunu bildirdi.

“En tehlikeli virüsleri tespit ediyoruz”
Konuyla ilgili bir açıklama yapan ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu, “Hem Virus Bulletin hem de AV-Comparatives, dünyada çok ciddiye alınan ve dikkatle izlenen bağımsız kuruluşlar. Söz konusu kuruluşların testlerinden geçerek ödül alabilmek için antivirüs yazılımının, en tehlikeli ve ciddi zarar veren (in the wild) tüm virüsleri, sıfır hatalı tespit oranı ile tespit etmesi gerekiyor. Sezgisel tarama özelliğe sahip ESET NOD32 bunu başarıyor. Söz konusu kuruluşların çaba ve ödülleri de bizi, daha etkin ürünler oluşturmak adına motive ediyor” diye konuştu.

Etiketler:, , , ,

4 Responses to Antivirüs Programı ESET NOD 32’nin Büyük Başarısı

  1. Kemal ONUR dedi ki:

    @Şeref AKYÜZ, Ben Avast 5.0 Free sürümünü kullanıyorum. Gayet memnunum. ESET’den daha iyi bence.

  2. Şeref AKYÜZ dedi ki:

    İyidir nod32 yaa 🙂 Çoğu kişi beğenmiyor ama

  3. İbrahim dedi ki:

    En iyisi hiç virüs tarayıcı kullanmamak 😛

  4. Ben Kaspersky’i Daha Çok Beğeniyorum, Nod32’ninde PC Kasmama Özelliği İyi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir