MENU

Türkiye’ye Yapılır Mıydı Bu Google!

Orkin Desing’den, Katlanabilen Notebook; Rolltop’un Videosu

09 Aralık 2009 Yorumlar (2) Okunma: 1783 Donanım, Teknoloji, Yazılım

İlk Chrome OS Netbook Acer’dan Geldi!

Crome OS Seçeneği Olan Acer Aspire One D250Acer cephesinde geçtiğimiz günlerde tatlı bir heyecan yaşandı çünkü; firma ilk Chrome OS yüklü netbook’u duyurdu!

Aspire D250′den farklı olarak yeni Acer netbook‘ta Chrome OS tek işletim sistemi olacak.
Netbook pazarında oldukça önemli bir yere sahip olan Acer, bu özelliğini sürdürmek amacıyla yenilikler ve ilklere imza atma peşinde. Bu çabanın son örneği ise Google‘ın büyük merak uyandıran işletim sistemi Chrome OS’u netbook’larda ilk kullanacak firmanın Acer olması. 

Acer’dan yapılan açıklama göre ilk Chrome OS yüklü netbook önümüzdeki yıl içerisinde piyasaya sürülecek. Acer daha önce de Aspire D250 ile Google’ın Android özelliklerini netbook’lara getirmişti. D250’nin farkı ise Android’in yanı sıra Windows XP‘nin yüklü olmasıydı.

Acer’ın şu an için tüm özelliklerini sır gibi sakladığı yeni netbook’unda ise Chrome OS tek işletim sistemi olarak sunulacak. Fakat ne yazık ki bu yeni Acer netbook’un önümüzdeki yıl tam olarak ne zaman çıkacağı, fiyatı ve hangi özelliklere sahip olacağı, hatta modeli bile açıklanmadı. İlk Chrome OS netbook’un piyasaya çıkmasına az bir zaman kalana kadar Acer’ın bu konularda çok fazla detaya girmesi beklenmiyor.

Detaylara sahip olmasak da, hayırlı uğurlu olsun…  🙂

Etiketler:, , , , , ,

2 Responses to İlk Chrome OS Netbook Acer’dan Geldi!

  1. SessizCrew dedi ki:

    bi an önce bulmak kurmak istiyorum ben bunu ya 🙂

  2. Talat dedi ki:

    İşletim sistemini gerçekten çok merak ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir