MENU

MikroKopter-HexaKopter

Beyaz Altın, Lityum – 1

24 Eylül 2010 Yorumlar (4) Okunma: 2486 Teknoloji

Hexakopter (minikopter) ve Yazılımı

Hexakopter (minikopter)‘den daha önce bahsetmiştim. Bu ilginç icat gerçekten bir çok alanda büyük fayda sağlayabilir ve çok basit. Ayrıca yazılımının ücretsiz dağıtılması bulunmaz nimet:) 6 ayrı pervanesiyle çok ilginç ve atak bir mini helikopter. 30 dk havada kalabiliyor ve 1kg’a kadar yük de taşıyabiliyor. Ağırlığı ise sadece 1200gr.
Holger Buss isimli alman tarafından geliştirilen hexakopter (minikopter) yazılımı internet üzerinden indirilebiliyor, yani sizde 10 pervaneli tetrakopter yapıp bu yazılımı kullanabilirsiniz. Yazılımın gps desteği olması sayesinde bu uçan araca gps koordinatları sayesinde çeşitli görevler atayabiliyorsunuz. Örneğin gps sistemi ile herhangi iki veya daha fazla nokta arasında gidip gelmesini sağlayabiliyorsunuz. İşte videosu:

Etiketler:, ,

4 Responses to Hexakopter (minikopter) ve Yazılımı

 1. Burak dedi ki:

  Bu gördüğünüz mikrokopter çok hoşuma gitti ve firma ile iletişime geçtim.
  Fiyatını merak edenler için söylüyorum 30.000 euro dan başlıyor 🙂
  Tekrar sordum eminmisiniz dedim evet dediler.Gps hold (sabit posizyon) veya return home ( eve dönüş ) işlemleri gaui 500 x modelinde de var.Fiyatı 1300$ yurt dışı Yurt içinde 2800 ile 3600 tl arasında değişiyor.
  İhtiyacı olan bu tür ucuz çözümlere yönelebilir.
  Çok daha basit FPV veya sırf eylence amaçlı kullanmak isteyenler gaui 330 x-s (ortalama 900tl) alıp kumandasına entegre edebilir.

 2. Bende Oyuncak helikopter var Ben onu bozayım , Bitanede Orjinal BL-5C takayım 🙂

 3. Kemal ONUR dedi ki:

  @Suat, Yakında nasıl yapıldığını da yazarım. Hep birlikte bir tane yaparız:)

 4. Suat dedi ki:

  Dediğin gibi bende bunu daha önce hexakopter olarak biliyordum. Yani o isimle bir videosunu izlemiştim. Çok hoşuma gitmişti. Özellikle ani olarak metrelerce havalanması gerçekten mükemmel. ama yazılımın ücretsiz dağıtıldığını ilk defa gördüm. Tabi böle bi oyuncağımın olması iyi güzelde nasıl yapıcaz onu bilmiyom.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir