MENU

Microsoft’tan Yeni Bir Hizmet Daha: 007 James BOND

TDK Sözlüğüne Cep’ten Ücretsiz Girilebilecek

27 Ekim 2009 Yorumlar (0) Okunma: 1786 Serbest Bölge, Teknoloji, Yazılım

Bilge Adam, Cisco’nun Eğitim Ortağı Oldu

imageBilge Adam, Türkiye’de Cisco teknolojileriyle ilgili eğitimleri vermeye yetkili, ilk ve tek Cisco Learning Partner (CLP)‘si, bir başka ifadesiyle Cisco Eğitim Ortağı olmaya hak kazandı.

Bu ortaklık sayesinde, Cisco’yla aracısız temasa geçecek kurum, yeni teknolojiler hakkında da Türkiye’de ilk bilgi sahibi olan eğitim firması olacak.

Dünya’da 180 ülkede 400’e yakın eğitim firmasıyla çalışan Cisco, eğitim ortağı olarak seçtiği kurumlarda büyük titizlik helena_polakova-haldun_palgösteriyor. CLP olabilmek için, firmaların belirlenen uluslararası özellikleri taşıması gerekiyor. Ayrıca belirlenen yetkinliğe ulaşan kurumlarda eğitimi verecek kişilerin CCS (Cicso Certified Systems Instructor) sertifikasına sahip olması şart. Network eğitimlerinin uygulamalı yapıldığı makinelerse ciddi yatırımlar gerektiriyor. Tüm bu kriterleri sağlayabilen Türkiye’deki ilk ve tek eğitim kurumu Bilge Adam bu ortaklık sayesinde artık Cisco yetkilileriyle birebir görüşecek. Eğitim içerikleri ve yeni teknolojiler hakkında fikir alışverişi yapabilecek.

Cisco eğitimleri için danışmanlarına ve makine parkına büyük yatırımlar yapan Bilge Adam’ın kadrosundaki 6 CCSI (Cisco certified systems instructor), 23 CCNA (Cisco certified network associate) ve 6 CCNP (Cisco certified network professional) sertifikalı eğitmen/danışman CLP statüsü sayesinde uluslararası “Cisco danışmanları ağı“na da dahil oldular. Böylelikle Bilge Adam danışmanları dünya çapında Cisco hizmetleri ve eğitimleri verebilecekler.

CiscoPartnerLearningBir firmanın CLP olabilmesi için eğitime odaklı bir firma olması gerektiğinin altını çizen Cisco Kanal Geliştirme Yöneticisi Helena Polakova bu statünün eğitimle ilgilenen her firmanın almak istediği bir statü olduğunu söylüyor. “Türkiye’deki eğitim ortağımız Bilge Adam’la ihtiyaç duyulan kaliteli network elamanını yetiştireceğimize eminiz” açıklamasında bulunan Cisco yöneticisi Türkiye’den beklentilerinin yüksek olduğunu da ekliyor.

Bilge Adam Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Pak ise Cisco’nun Türkiye’deki ilk ve tek CLP olarak Bilge Adam’ı seçmesinin CISCObirçok sebebi bulunduğunu söylüyor. “Bireysel eğitimlerdeki liderliğimiz ve Kurumsal alanda Türkiye’nin önde gelen 1000’in üzerinde firmasıyla çalışmamız ve eğitimcilerimizin eğitimine önem vermemiz bu sebeplerin başında geliyor” diyen Pak bu yeni statüye sahip olmaktan gurur duyduklarını da ekliyor. Bilge Adam Yönetim Kurulu Üyesi’ne göre bu eğitim ortaklığı sadece Bilge Adam’a değil; daha kaliteli, güvenilir ve yetkin bir firmadan eğitim almanın avantajına sahip kurum ve bireylere de büyük avantajlar sağlayacak.
(Mehmet SAKİN)

Yani kendi değimimle, “deli dehşet bişe” olmuş:)

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir