MENU

Emekli Maaşlarındaki Artış Ne Kadar Olacak?

Lotus, 2 Milyar Mobil Kullanıcıyı Gözüne Kestirdi

02 Ocak 2010 Yorumlar (0) Okunma: 1382 Serbest Bölge, Teknoloji

Microsoft Türkiye Ekibinde Değişiklik

Tolgar ELVERİCİMicrosoft Türkiye bünyesinde yeni atamalar yapıldı. Tolgar Elverici, Microsoft Türkiye Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilirken, yeni OEM Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Araşan oldu.

30 Aralık 2009, İstanbul; Microsoft Türkiye‘de gerçekleşen görev değişiklikleri kapsamında, Microsoft Türkiye yerli ve uluslararası bilgisayar üreticileri ile dağıtım ve satış kanallarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığını yürütmekte olan Tolgar Elverici, Microsoft Türkiye Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Microsoft İş Ortaklarından Sorumlu Direktör Mehtap Araşan da Microsoft Türkiye’nin OEM Genel Müdür Yardımcısı oldu.

İlk ve orta öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayan Tolgar Elverici, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden yüksek lisans, Boğaziçi Üniversitesi’nden ise Executive MBA derecelerine sahip.

Kariyerine, 1994 yılında Gec Alsthom T&D Satış Departmanı’nda başlayan Elverici daha sonra sırasıyla Molex Inc. ve Ericsson Türkiye’de çeşitli satış ve yönetim görevlerinde bulundu. 2003 yılında Intel Türkiye ekibine kanal yöneticisi olarak katıldı. Intel’in, Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu ve Afrika bölgesindeki büyümesinde ve genişlemesinde önemli görev ve sorumluluklar üstlendi. Elverici, 1 Aralık 2008 tarihinde Microsoft’a katılmadan önce Intel Türkiye bünyesinde yerli ve uluslararası bilgisayar üreticileri, dağıtım kanalları ve perakendeden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Mehtap Araşan TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Profesyonel kariyerine 1987 yılında Bordata’da başladı, 1992 yılında Hewlett Packard’a geçti. Kariyerine bir süre Kanada’da devam eden Araşan, daha sonra Microsoft Türkiye’de çalışmaya başladı. 2005 yılında Microsoft Sistem Üreticileri Kanalı Yöneticisi olan Mehtap Araşan, 2007 yılında Kontratlı İş Ortakları Yöneticisi oldu. 2009 yılında Microsoft Türkiye’de İş Ortakları Satış Yöneticisi ve Çözüm İş Ortakları Satış Sorumluluğu’nu üstlendi.
(Zaman)

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir