MENU

MEB’den Uyarı: Öğrenci Gezilerinde Başörtüsü Yasağı Yok!

Kalın Derili Su Kertenkelesi {Dokunulmazlığı Var :)}

29 Ekim 2009 Yorumlar (2) Okunma: 1465 Serbest Bölge

Yasemin Dalkılıç, 86. Yıl İçin 86 Metre Daldı

yasemin_dalkilicSerbest Dalış Dünya Rekortmeni Yasemin Dalkılıç, sağlık sorunları nedeniyle 5 yıl ara vermek zorunda kaldığı dalış sporuna, Cumhuriyet’in 86. yıldönümünde 86 metreye dalarak döndü.

Bodrum‘un Orak Adası açıklarında gerçekleştirilen dalış, limitli değişken ağırlıkla serbest dalış kategorisinde yapıldı ve 1 dakika 48 saniye sürdü. Dalış sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Dalkılıç, “Bu dalış, 27 Aralık’ta yapacağım rekor denemesi öncesinde bir antrenman oldu. Uzun bir aradan sonra ilk defa bu kadar derinlere indim. Performansımdan çok memnun kaldım. Bu, yeni rekorlar için beni daha bir umutlandırdı. Hâlâ formdayım. Yeni bir dünya rekoruyla dönmek, benim için çok gurur verici olacak. Yurtdışında ülkemi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğim.” dedi. Serbest dalışın farklı stillerinde kırdığı dünya rekorlarıyla dünyaya adını duyuran 30 yaşındaki Yasemin Dalkılıç, 27 Aralık’ta gerçekleştireceği limitli değişken ağırlıkla serbest dalış kategorisindeki rekorunu, 15 Temmuz 2001 tarihinde Mısır’da 105 metreye dalarak gerçekleştirmişti. Yeni hedef ise 125 metre.

Başarılar Yasamin DALKILIÇ…

Etiketler:, , ,

2 Responses to Yasemin Dalkılıç, 86. Yıl İçin 86 Metre Daldı

  1. Plusturk dedi ki:

    İsmini ilk duyduğumdan bu yana, ulan derim bi insanın ismi ile işi bu kadarmı uyumlu olur. Ama bi gün çok pis vurgun yer bu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir