MENU
AÖF

AÖF Hazırlıktan 3. Sınıfa Kayıt ve Eshot Öğrenci Kartı...

Oy Kullanma

Genel Seçimde Oy Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Trafikte Sorumlu Davran

01 Ocak 2011 Yorumlar (0) Okunma: 7676 Serbest Bölge

Trafikte Her An, Sorumlu Davran!

Trafikte Sorumluluk Hareketi logoYeni yıl da geldi, ama bunun için bir yazı yazmak gelmedi içimden. Hele ki dün gece İzmir’in hâlini gördükten sonra… Güzel bir şeylerden bahsetmek istedim ve 28 Aralık’ta Ege Palas’ta yapılan “Trafikte Sorumluluk Hareketi” konulu seminerden bahsetmek istedim.
Trafikte Sorumluluk Hareketi, bir süredir devam eden sosyal bir proje. Kendilerini ise şöyle tanımlıyorlar:

T.C. Ulaştırma Bakanlığı’nın koordinasyonunda, “Trafikte Sorumluluk Bilinci” alanında çalışma yapan kurum ve kuruluşlarla işbirliğinde ve TÜVTURK’ün desteğinde gerçekleştirilen “Trafikte Sorumluluk Hareketi” projesi “Trafikte Can Güvenliği” konusunda koruyucu önlemler alınması ve sorumluluk bilincinin geliştirilmesi konularında toplumda farkındalık yaratmak amaçlanmaktadır.

Trafikte Sorumluluk Hareketi-2
Bu kapsamda, Can Dostları Hareketi ve Güvenli Taşıt Hareketi gibi çeşitli alt projeler oluşturulmuş. Sorumlu Vatandaş kapsamında da Milli Eğitim, Halk Eğitim veya halka hitap eden diğer kuruluşlar üzerinde çalışmalar yapmaktalar. Seminerler, reklam filmleri, çeşitli kampanya ve özendirmelerle halkın ilgisini çekmeye çalışıyorlar.

Trafikte Sorumluluk Hareketi-3Katıldığımız seminerde özellikle görsel öğeler kullanılarak bu sağlanmaya çalışılmıştı. Ayrıca katılımcılara verilen hediyeler çok cazip ve ilgi çekiciydi. Organize de buna kezâ sorunsuz ve gayet planlıydı. Yemek, ikramlar, düzenleme ve seminer salonu da gayet uygundu. Birçok şeyden fedakârlık etmek zorunda kaldım bu seminer için. Uzunda bir süresiTrafikte Sorumluluk Hareketi de vardı ama değdiğini düşünüyorum. En azından bu çalışmaya dâhil olmak huzur verici. Reklamlarda gördüğünüzde umarım bir an için insanların trafikte sorumlu davranması sonucunu düşünmüşsünüzdür! Bu çok ümit verici. Görselleri elime geçtikçe bu yazıyı düzenleyerek sizlerle paylaşacağım.

Projenin web sitesi: www.trafikhareketi.org Buradan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Projede emeği geçenlere teşekkür ederim. Bahsettiğim reklam filmi alt kısımda. Umuyorum bu güzel proje amacına en kısa zamanda ulaşır…

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir