MENU

Osmanlı Devleti’nin Sebebi, Hürrem Sultan!

Mehdi ve Deccal Şahs-ı Manevi Midir?

02 Ağustos 2009 Yorumlar (11) Okunma: 1215 Serbest Bölge

Real Madrid ve Hayaller

Herkese merhaba. Bir kaç gün önce bir şey yaşadım ve sonrasında bazı şeyleri düşünmeye başladım. Kendi kendime düşündüğüm sürede bir çok şeyi fark ettim! Şimdi bunları sizinle paylaşmak istiyorum;

Cristiano RONALDO

Cristiano RONALDO

yakın bir arkadaşım sayısal loto çıkarsa Real Madrid kombine bileti alacağını söyledi. Önce kendimi biraz tuhaf hissettim. Yapacak onca şey varken… Eskiden herkes araba, ev, yazlık vs… diye sıralardı.(Araba, herzaman önce gelir, kişinin imajıdır) Sonrasında biraz düşününce fena fikir olmadığına karar verdim. Farkında olmadan çok büyük umutlara bağlanmışız. Belkide zaman zaman yaşadığımız mutsuzlukların sebebi de bu. Yapımızdan dolayı hep birşeyler yapmak ve başarmak zorundayız. Aslında yaşama amacımız bu!
Hayallerimize yaklaşırken diğer detaylarada bakmamız bizleri daha mutlu, daha başarılı kılabilir. Futbol da bunlardan sadece biri. Hırsımızı canlı tutmak için ve motive olmak için çok etkili. Dünyada en yaygın spor olması da buna dayanıyor heralde.

Kaka, Real Madrid'de

Kaka, Real Madrid'de

En kötü halimizde bile, akşam maçı nerede izleyeceğimizi düşünebiliyoruz. Transfer sezonu bile bizlere heyecan katıyor.Cristiano Ronaldo (95 milyon euro), Kaka (65 milyon euro), Karim Benzema (35 milyon euro) bu sene Real Madrid’in aldığı en gözde üç isim.Yıldızlar topluluğu yine bir anda bütün dünyanın odak noktası olmayı başardı.Bu yıl Avrupa’da transfere harcanan para yaklaşık 1 milyar euro imiş 😮  Vay be, gerçekten büyük rakamlar.
Bizim ateşli taraftarımızı ve sporcu gençlerimizi düşünürsek yakın gelecekte çok başarılı olabiliriz. Biz sanayi devrimi yapamadık,kimseye teknoloji de satamadık, belki futbol sayesinde herkesin dikkatini çekebiliriz. Transfer, turizm, yayın gelirleri, lisanslı ürünler, reklam ve en önemlisi imaj kazanabiliriz. Sempati ile kendimizi kabul ettirebiliriz. Yoksa bu halde kabul görmek zor gibi. Emre,Nihat,Arda… sadece başlangıç diye düşünüyorum. İsmini sayamadığım yıldızlar yanımızda duruyor. Gözümüz ekranda onları bekliyoruz. En güzel hilal ve yıldızın bizde olduğunu biliyoruz 🙂 Neden yıldızlar topluluğu da olmasın…

Erşan SABANCIOĞLU

Etiketler:, , , , , , , , , ,

11 Responses to Real Madrid ve Hayaller

 1. elif dedi ki:

  Gerçekten güzel olmuş devamını bekliyoruz yazıların 🙂

 2. Kemal ONUR dedi ki:

  @Eylos, Erşan’ın yazdığı gibi, artık bi hayal gibi butip şeyler:) Ne paralar dönüyor yahu.

 3. Eylos dedi ki:

  Güzel bir fikir. Eğer ki sayısal bana çıkarsa bende realmadritin kombinesini alacağım 🙂

 4. Kemal ONUR dedi ki:

  Evet, tek başlarına ayrı bir dünya 🙂 Bir ülkeden fazla paraları var maşallah 🙂

 5. SessizCrew dedi ki:

  Madrid Bir Başka 😀 Tabiki

 6. Kemal ONUR dedi ki:

  @Talat, Yeni yazarımız Erşan‘ın bir hayali:) O kadar da umutsuz vak’a değiliz bence canım, hevesimizi kaçırma şimdi 🙂

 7. Talat dedi ki:

  Türkiye’de yıldızlar topluluğu olsa bile biz göremeyiz heralde. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir