MENU

29 Mayıs 2010 Direksiyon Sınavı

Direksiyon Sınavlarında Yapılması Gerekenler (Araç Kullanırken)

31 Mayıs 2010 Yorumlar (10) Okunma: 1856 Serbest Bölge

Katil israil’in Saldırılarına Artık “DUR” Deyin!

image

Bu gece başlayan olaylar henüz bir sonuca bağlanmadı! Filistin’e uyguladığı yaptırımlar ve yaptığı saldırılar yüzünden Filistin halkını dünyanın gözü önünde ölüme iten şeref yoksunu israilli yetkililer bu gün sabaha karşı yeni bir vahşete daha imza attı. Hem de büyük bir hazla!

Filistin’e yardım götürmek için yola çıkan gemiler bir çok ülkeden bir çok ırk ve mezhepden insanların yardımı ile toplandı. Yükü sadece “İnsanı yardım” olan gemiler, İHH (İnsani Yardım Vakfı) önderliğinde Filistin’e yola çıkmıştı, İsrail donanmasının Mavi MArmara adlı yardım gemisine saldırması ile bu yolculuk son buldu. Uluslararası sularda yapılan bu saldırının hiçbir açıklaması yok ve İsrail şuanda BM’ce kabul gören bir çok kanunu çiğnemiş oldu. Yaptığı bu haydutluğu hiçbir yasaya dayandıramazken büyük bir sefalet ve canavarlıkla saldırının arkasında duruyor.

imageTepkiler çığ gibi büyürken, tüm dünya ülkeleri çeşitli yaptırımlar yapıyor. Yaptırımlar ve kararlardan şuana kadar tatmin edici birşey çıkmadı. Mısır, Yunanistan ve sanıyorum İspanya elçilerini İsrail’den çektiler. Açık denizde yapılan bu saldırı sonucu Türkiye savaş açma hakkına sahip ve kimse İsrail’e yardım etmeyeceği gibi Türkiye’yi desteklemek durumundadır uluslararası yasalara göre. NE böyle bir şey olacak olmasını isteyen var… Tek istenen ise İsrail soysuzunun durdurulması ve bu saldırının son olması!

Dikkat edilmesi gereken birşey var ki artık iş Filistin’den çıktı!!! Artık mesele İSrail-Türkiye meselesi oldu! Bunu İsrail yaptı. Artık Türkiye İsrail’in filistine yaptıklarını değil kendine yaptıklarını örnek göstererek savunma yapacak! Umuyorum en kısa sürede diplomatik olarak iş çözülür ve gerçekten tatmin edici bir sonuç olur!

Türkiye’nin Sanal Ordusu İş Başında!

Henüz saldırı olayı taze iken, sanal alemden sevindirici haberler gelmeye başladı! Haksızlıklara müdahaleleriyle tanınan casur hacker larımız bir imza daha attılar sanal aleme. Hackledikleri resmi site ise: www.politico.co.il oldu. Hacklenen site sanıyorum 4-5 saattir kapalı. İndex in resmi ise yukarıda gördüğünüz şekilde…

Etiketler:, ,

10 Responses to Katil israil’in Saldırılarına Artık “DUR” Deyin!

 1. Kemal ONUR dedi ki:

  @İsmail, Boykot malesefki bizim zihinlerimize yerleşmemiş. Bile bile gidip ayan beyan yahudi malı olan şeyleri alıyoruz. Bu insanlardan bize düşmanlıktna başka birşey gelmiyor, umarım birgün bunu anlarız.
  Kaynak(Link) göstererek istediğiniz tüm yazıları alabilirsiniz.

 2. İsmail dedi ki:

  Kemal bey merhaba,
  Yazınız, tepkileriniz ve görüşlerinize katyılanlara teşekkürler….
  Herşeyden önce şu İsrail ve Yahudi mallarını kesinlikle almamalıyız diye düşünüyorum. Kardeşim adamlar her alana el atmışlar. Birçoğumuz bilerek veya bilmeyerek bunların mallarını alıyoruz. Bu konuda biliçlenmemiz gerekiyor öncelikle.
  Bana göre Mavi Marmara Gemisi Saldırısında başımızdakilerin de suçu var. Neden mi? O gemi taaaa yardım yerine ulaşıncaya kadar Savaş uçaklarımız ve helikopterlerimiz gemiyi takip edip güvenlik altına alabilirdi. Bu zalimlerin, kudurmuşların ne zaman ne yapacağı belli mi olur? Ve bu kudurmuş köpekler yapacaklarını yaptılar en sonunda. Bir de o lânet olası devletle birtakım anlaşmalar yapıyoruz. Kısaca halimiz, gidişatımız da hiç iyi değil malesef.
  Ben artık kesinlikle bir yahudi malı almamaya karar verdim. Bakkaldan bir ampul almıştım, Yahudi malı olduğunu öğrendiğimde gittim ampulü iade ettim. Umarım bu güzel yurdumuzun güzel insanları bu konuda duyarlı davranırlar.
  Tekrar teşekkürler…
  Sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

  NOT : Bilişim Sözlüğü-1 ve Bilişim Sözlüğü-2 yazılarınızı
  linuxbasvurukilavuzu.wordpress.com da kaynak göstermek şartı ile yayınlamamıza müsaade eder misiniz?

 3. Kemal ONUR dedi ki:

  @Cihan; Herzamanki gibi yorumunu esirgemeyip açık açık herşeyi yazdığın için teşekkür ederim. Ayetlere dayanarak konuşman da daha bir şık olmuş. Bilgilendirdiğin için teşekkür ediyorum. Sanıyorum ki Suat arkadaşımız da okudğunda fikirlerini yazacaktır fakat bence düşündüklerini aktarırken hata yapmıştır, olabilir… Ya da elbetteki herkesin kendine göre doğruları oluyor, genel itibariyle yanlış da olsa doğru da olsa…

 4. Cihan dedi ki:

  Suat kardeşimin talihsiz yorumunu okudum. Kendisi malesef hadiseleri gereği gibi değerlendiremediği için böyle talihsiz bir beyanatta bulunmuş. Farkında olmayarak siyonizmin ağzından konuşmuş. Bu uluslararası olarak düzenlenen bir insani yardım organizasyonur. Asla provakosyon amaçlı değildir. israille savaş çıkarmak için müslümanların böyle sinsi planlara ihtiyaçları yoktur. Bu tip sinsi planların mimarı tarih boyunca siyonizm olmuştur. Ayrıca bu uluslararası organizasyon 1,5 -2 senedir israille bu hususta temas halindededir. Ancak israil kedilerini maksatlı olarak, insanlık onuruna ve uluslararası anlaşmalara aykırı bir şekilde şekilde sürekli bir şekilde oyalamaktadır. (ki ihtiyacı olan sivil insanlara yardım götürülmesini engellemek zaten onları haksız bir şekilde yurtlarından sürmek ve adeta soykırım yaparcasına ölüme mahkum etmek savaş hukukuna bile aykırıdır) Müslüman insanların elbette bu durumda gerekirse öldürülmeyi göze alarak kardeşlerine yardım götürmek istemesinden daha doğru ne olabilir. Üstelik bu saldırı tamamen uluslararası sularda ve sivil insanlara silahla saldırmak suretiyle her türlü anlaşmayı çiğneyerek insanlık dışı bir şekilde yapılmıştır. Ayrıca gemilerin o anki rotasıda israil karasuları değil zaten mısır limanıdır. Çünkü gemideki insanları mümkün olduğunca tehlikeden uzak tutabilmek için mısır hükümetiyle temas kurulmuştur.(Ki israil kendi karasularında olsa bile sivil insanları -kendisiyle savaşmayanları- insanlık dışı bir şekilde öldürme hakkına sahip değildir.) Ayrıca o 1.5 yaşındaki çocuk gemide görevli bir personelin kendi çocuğundan ayrı kalmamak istemesiyle alakalı bir durumdur. Organizasyonla doğrudan bir ilgisi yoktur. Bu organizasyon bir kaç mollanın tertip ettiği bir yardım hareketi değildir. Ancak kardeşimiz mollanın ne demek olduğunu bilseydi böyle konuşmazdı zaten. Molla olan kişi 4 mezhep fıkhı ve hadis-i şerifler üzerine alim demektir. Gerçek mollaların zaten siyonizmin zulmüne rıza göstermesi beklene bilir mi? Kardeşimiz demiş ki “bir de adına şehid koyuyorlar bir kaç kitap açsınlar bakalım şehit nasıl oluyormuş. Bu talihsiz yoruma çok daha üzüldüm bu söylediğinden dolayı tevbe etmesi hakkında hayırlı olur. Kendisi fıkhı açıp bu hususları ya gerektiği gibi okumamış ya da okuduğunu anlayamamış; tam bilemediği, anlayamadığı bir dini hususta böyle pervasızca ahkam kesmeseydi kendi adına çok hayırlı bir iş yapmış olurdu ve kendini bilmediği cihetten günaha sokmazdı.
  Şehidlere ait hükümler üç kısma ayrılır:
  1-Hem dünya hem ahiret bakımından şehid olanlar
  2-Yalnız dünya bakımından şehid olanlar
  3-Yalnız ahiret bakımından şehid olanlar
  1-Mükellef ve taharet üzere bulunduğu halde, kendisine HAKSIZ yere yapıldığı bilinen bir TECAVÜZLE öldürülmüş olan… Gayr-i Müslimlerle veya yol kesicilerle (mesela hem gayr-i müslim hemde yol kesici şaki olan siyonistlerle) yapılan çatışma sonunda öldürülüp cünub bir halde bulunmammış akıl sahibi ve büluğ çağına ermiş müslümanlar hem dünya hem ahiret bakımından şehiddirler. (Ömer Nasuhi Bilmen (rh.a.) sh:303)
  Ayrıca suda boğuLan, ateşle yanan, enkaz altında kalan, veba, taun….gibi hastalıklardan akreb gibi zararlı sokmasından ölen hatta gurbet elinde veya ilim yolunda ölen veya cuma gecesi ölen bir müslümanda şehiddir. Ancak bu tip şehidler ahiret ahkamı cihetinden şehid sayılırlar. Gelelim şu rezillik meselesine hem dünya hem ahiret hayatı bakımından rezil ve aşağılık olan yalnızca kafirlerdir. Onların “esfele safilin” (aşağıların en aşağısı olduğunu buyurdu Rabbimiz. Müminler her halukarda galiptir. Bizler için gazilik ya da şehidlik gibi iki güzellikten bir vardır. Müminler için Allah’ın (c.c) rızası önemlidir. O bizden razı olsun yeter. Siyonist israil gibi bir zamanlar kendini dünyanın hakimi gören nice zalimler vardı nerede şimdi onlar…
  Allah c.c buyurdu ki:
  11. Biz zulmetmekte olan nice memleket kırıp geçirdik ve onlardan sonra başka başka toplumlar meydana getirdik.
  12. Onlar azabımızı hissedince hemen oradan süratle kaçıyorlardı.
  13. Onlara, “Kaçmayın, o içinde şımartıldığınız bolluğa ve yurtlarınıza dönün. Çünkü sorulacaksınız” denildi.
  14. “Eyvah bizlere! Bizler gerçekten zalim kimseler idik” dediler.
  15. Biz onları biçilmiş ekin, sönmüş ateş gibi yapıncaya kadar bu feryatları devam etti. (21 – Enbiya)

 5. Kemal ONUR dedi ki:

  ne diyeyim, söylecenek herşeyi söyledin:) Haklısın, biraz rezil olduk.her işte bir hayır vardır ama olumlu düşünmek lazım.en azından israil bir kalleş olarak üzerine düşeni yaptı, şimdi debir yiğit olarak Türkiye üzerine düşeni yapacak. eğer iyi yönetilirse bu diplomasi kazanan biz oluruz. ama bu dünyada kazanan “iyi”yok! olamazda.bu açıdan ümit yok,ne yaparsak yapalım bu dünyada kazanmak heralde osmanlıdan sonra hiç bir iyi ye nasip olmacak ki onlarda sonunda kaybettiler, yani kazanamamış oldular.şimdi sıra millette! artık diplomasiyi biz yapmalıyız. hükümetler anlaşmalı olabilir/sıkıştırılmış olabilir ama milleti kimse şıkıştıramaz! boykot eder her fırsatta nefretimizi kusarsak belki ozamna başarabiliriz. herşeyi devletten bekleme politikasından vazgeçmeliyiz millet olarak…

 6. Suat dedi ki:

  Kemal kardeşim, İsrailin yaptığı açık bir savaş ilanıdır. Bunu dünyanın hangi ülkesine sorarsanız sorun, anlaşılan şey aynıdır. Fakat biz böylesine bir olayın ardından bunları görmezden gelerek birkere karizmayı çizdirdik.
  diyelim ki restini gördük israilin ve savaşa karar verdik. Deniz ve ülke aşırı bir ülkeye savaş açmak sizce ne kadar kolay olur. Onu geçtim, pkk’ya istihbarat ve silah sağlayan, üstüne üstlük eğiten bir ülkeye sen tanklarını ve F16 larını gönderip modernize etmesini istiyorsun. İstihbarat için heron alıyorsun, teknoloji satın alıyorsun, sonrada bu ülkeye çat kapı savaş açıyorsun. Tamam İsrail yıkılır eninde sonunda ama bizdede telafisi çok zor yaralar açar. Çünkü bir ülkenin büyüklüğü eskisi gibi yüzölçümü ile orantılı değil. Eğer bunları hesap edemeyip, İsraile emrivaki bir yardım gönderiyorsan, oturup kaderine ağlaman biraz ayıp olur. Uzatmayalım bu yardım olayı Türkiye için baştan aşağı fiyaskoydu. Resmen rezil olduk ama biz hala neyin zafer havasındayız anlamıyorum. Okadar rezil bir durumdayız ki, dünyanın bir çok müslüman ülkesinde, gemide ölenler için gıyabında cenaze namazı kılınıyor, biz karşıdan bakıyoruz. Birde adına şehit koydular ya, işte ben ozaman öleyim daha iyi. Bir kaç kitap açıp bir baksınlar bakalım şehit ne demekmiş, nasıl olunurmuş…
  Açık konuşalım. Birkaç mollanın tertip ettiği ve kendi hesapları için ülkeyi çekmek istedikleri bir kaos eylemi, bir yere kadar başarılı oldu. Ben şahsen kendimi çok aciz hissediyorum artık. Attığın taş ürküttüğün kuşa değecek. dötün yemiyosa gidip elin adamına posta koymucan. Koydunmuda kaçmıcan. Helal olsun İsraile iyi rezil etti bizi.

 7. Kemal ONUR dedi ki:

  @Suat; hakkın var, diplomatik yollardan kendimizi güvenceye almamız ve yüzlerce insanın hayatını tehlikeye atmamamız gerekirdi. Fakat devlet sözüyle giden-gelen bir yardım değil bu. İHH sivil bir kuruluş. Fakat yine de hakkın var. Ama tek korkum şu ki, israile yine gereken ceza verilmeyecek ve şımarmaya devam edecek! Ondan da ötesi bizim bu hatamız öne sürülerek “sen güvence altına alıp-anlaşma yapmadan yollarsan yardımı israil de böyle yapar” diyerek israilin suçunun hafifletilmesi olur! Umuyorum dünya 3 maymun u oynamaz!!! Ve müslümanlar herzman yaptıkları gibi düşmanı küçümseyip 1 hafta sonra yaptıklarını unutmazlar!!! Uyanmamız için ne yapmamız gerekiyor bilmiyorum! Herhalde israil bir ilimize saldırsa yine biz savaşa girmeyiz! Bazen savaşmak gerekliliktir…

 8. Suat dedi ki:

  Siz devlet olarak, devlet olarak tanıdığınız bir yere, oradaki otoriteyi dikkate almadan bir ablukayı kırıp yardım götürmek isterseniz, sonuçlarıda böyle acı olur. 14 yaşındaki furkanın yada henüz 1.5 yaşındaki çocuğun o gemide ne işi var. israil gibi tehlikenin yakınlarını yaktığı bir yere elinizi kolunuzu sallaya sallaya çocuklarınızı alıp giderseniz eğer, sonra neden furkan öldü demeye hakkınız yok. Belliki oraya savaşmaya gidildi. Bu çok acık. Ama niyetleri provakasyon bile olsa o çocuklar oraya götürülmemliydi. yoksa çocukları polisin önüne siper yapan pkk eylemcilerinden ne farkımız kalır.
  Şunu yaz bi yere Kemal kardeşim. Suat demişdi dersin. Bu yardım gemisinin tek amacı Türkiyeyi İsrail ile bir savaşın içine çekip, İsrailin işini bitirmekti. Fakat savaş denilen şeye öyle kolay girilmiyor. Savaş demek yoksulluk demek, açlık demek, hastalık demek, savaş demek herşeyimizi bir süreliğinede olsa kaybetmek demek. Planlar bu defa tutmadı. Tamam İsrail başlı başına bir terörist ama bu yardım kampanyası hiçte usulune uygun değildi. Resmen bile bile lades dedik ve rezil olduk

 9. Cihan dedi ki:

  Allah c.c. El-Muntakim (suçların karşılığını verendir.) Elbet zalimler kendilerine hiç kimsenin yardım edemiyeceği o dehşetli hesap gününde sonsuz azabı tadacaklardır. (o ateşten Allah’a sığınırız.) Müminler içinse zaten gazilik ya da şehadetten daha güzel ne olabilir. O zalimlere dünya hayatının imtihanı gereği biraz mühlet verilmiştir. Eğer gerçekten bilselerdi, o ne az bir süredir. Ölüm vakti gelip çattığında ve Azap melekleri onları günahkar alınlarından yakaladıkları zaman, artık onlara hiç bir mühlet verilmeyecek.

 10. Yusuff dedi ki:

  İnşallah daha da büyümez. Eline sağlık bu arada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir