MENU
Oy Kullanma

Genel Seçimde Oy Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eshot

03 Ekim 2011 Yorumlar (93) Okunma: 24841 Serbest Bölge

ESHOT Öğrenci Kartı Vize ve Başvuru İşlemleri – Tarihleri‏

ESHOT Öğrenci KArtı Vize ve Başvuru İşlemleriBir süredir okurlarımın büyük bir kısmını ilgilendiren ESHOT Öğrenci Kartı Vize ve Başvuru İşlemleri’yle ilgili yazılar yayınlıyorum. 2011 – 2012 ESHOT Öğrenci Kartları’nın vize işlemleri de başladı. ESHOT kentkartınızı vizeletmezseniz 01/11/2011’den sonra kullanamayacaksınız. Sitedeki konuyla ESHOT öğrenci kartıyla ilgili yazıları okuduğunuzda öğrenmeniz gerekenlerin çoğunu öğreneceksiniz. Soru ve önerilerinizi yorum yazarak belirtebilirsiniz.

İşin en önemli kısmı vize veya başvuru tarihleri! ESHOT göründüğü kadarıyla disiplinli bir kurum sayılmaz, bu sebeple vize ve başvuru tarihleri genelde uzatılır veya tarihler dışında da bu işlemler yapılabilir. Yine de tarihlere özen göstermenizi tavsiye ederim! Gelelim ESHOT Öğrenci Kartları’nın vize / başvuru tarih ve işlemlerine…

ESHOT Öğrenci Kartı Vize Tarihleri 2011:

Öğreci Kartı Vize Başlangıç Tarihi: 19/09/2011

Öğreci Kartı Vize Bitiş Tarihi: 31/10/2011

Bu tarihler dışında gidenlere ESHOT yardımcı olmayabilir. Vize işlemini yaptırmayanların indirilmi bilet kartları 01/11/2011’de kullanıma kapatılacaktır. Vize işlemi tamamen ÜCRETSİZDİR! AÖF öğrencileri sadece 2010-2011 bandrolü olan öğrenci kartı ve fotokopisi ile giderek vize yapabilirler.(AÖF’liler için daha sonra, AÖF kayıt tarihleri sırasında 2. bir vize işlemi olabilir.) Örgün eğitimde olanların zaten kayıt işlemleri bittiğinden onların kartlarında 2011-2012 (bulunduğumuz eğitim dönemi) bandrolü istenir! ESHOT Vize İşlemi

Kişiselleştirilmiş Öğrenci Kartları Vizesi İçin İstenen Belgeler:

 1. M.E.B’na bağlı İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencileri ile İzmir ili sınırlarında bulunan (Dokuz Eylül Üniversitesi – Ege Üniversitesi – Yüksek Teknoloji Üniversitesi – Ekonomi Üniversitesi – İzmir Üniversitesi – Yaşar Üniversitesi – Gediz Üniversitesi) ve Manisa’da bulunan Celal Bayar Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerden vize işlemleri için öğrenci belgesi istenmez.
 2. Diğer Üniversitelerde öğrenim gören(Açık Öğretim Fakültesi hariç) öğrenciler üniversite kimlik kartlarında dönem belirtilmiş ise (2011-2012)kartın aslı ve fotokopisi, belirtilmemiş ise yeni tarihli öğrenci belgesi aslı,
 3. Açık İlköğretim ve Açık Öğretim Lisesi öğrencileri bağlı bulunduğu okuldan alacakları öğrenci belgesi aslı,
 4. Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri 2010-2011 öğretim yılına ait üniversite kimlik kartının aslı ve fotokopisi,
 5. Elinizde bulunan ESHOT Öğrenci Kartı ve banka dekontu.

ESHOT Öğrenci Kartı Vizesini Nerelerde Yaptırabilirim?

 • Konak Çok Katlı Otopark Altı Belediye Pasajı 3 Nolu Gişe (Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri sadece bu noktada vize yaptırabilecektir.)
 • Karşıyaka Vapur İskelesi
 • Bornova Metro İstasyonu
 • Fahrettin Altay Aktarma Merkezi
 • Konak Çok Katlı Otopark Altı Belediye Pasajı 1 – 2 Nolu Gişeler

Konak Çok Katlı Otopark Altı Belediye Pasajı’nın yer tarifi için TIKLAYIN!

ESHOT Öğrenci Kartı Başvuru İşlemleri 2011:

Vize işleminden önce İLK DEFA ÖĞRENCİ KARTI ALACAKLARIN yapması gerekenleri anlatmak isterim. ESHOT resmi verilerine göre yapılması gereken işlemler özet olarak söyle sıralanıyor;

 1. İlk defa müracaat edecek olan öğrenciler Vakıflar Bankası’nın herhangi bir şubesinden masrafsız olarak ESHOT hesabına (TC numarası ile) 10 TL. havale yapacak. TC kimlik numaranızla yapacağınız bu işlem sonunda dekontunuzu mutlaka alınız.
 2. Parayı yatırdıktan 1 iş günü sonra, http://www.eshot.gov.tr/okKartBilgileri.aspx adresinden internet başvurusunu yapmanız gerekiyor. Bu sayfada sizden TC numaranızı ve banka dekontunda yazan işlem numarasını istiyor. Daha sonra kayıt işlemine başlıyorsunuz.
 3. Bilgisayarınızda vesikalık bir fotoğrafınız yoksa taratabilir ya da fotoğrafın düzgün bir fotoğrafını dijital makineyle çekip bilgisayara aktarabilirsiniz 🙂 Bu vesikalık fotoğraf için bazı kurallar mevcut! Bunları kayıt sırasındaki formdan öğreniyorsunuz. Uygulamaya özen gösterin. Diğer bilgileri de tamamladıktan sonra başvurumuz tamamlanmış oluyor.
  İnternet başvurusu esastır. ESHOT’a gidip tekrar başvuru kesinlikle yapılmıyor.
 4. Başvuru işlemlerinden sonra beklmeye başlıyorsunuz, kartınızın basılıp basılmadığını ESHOT sitesinde sağ üst kısımdaki Kartım Basıldı Mı? bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz. Basıldıysa, burada verilen numarayı mutlaka not alın, kartınızı almaya gittiğinizde lazım oalcaktır.
 5. Kartınız basılmışsa, ESHOT Ulaşım Kartları Gn. Md.’ne gidip kartınızı alabilirsiniz.

ESHOT Ulaşım Kartları Gn. Md.’nün yerini anlattığım yazıya ulaşmak için TIKLAYIN!

ESHOT Öğrenci Kartı Başvurusunda İstenen Belgeler:

 1. Kart numaralarını not alarak Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’nden kartlarınızı teslim alacaksınız. Kart numaralarını ibraz etmeyenlere kart teslimi yapılamayacaktır.
 2. Üniversite öğrencileri için; öğrenci kimlik kartında dönem belirtilmiş ise (2011-2012) öğrenci kimlik kartı aslı ve fotokopisi, belirtilmemiş ise öğrenci belgesi aslı.
 3. İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için; okullarından alacakları imzalı mühürlü öğrenci belgesi ASLI.
 4. Açık İlköğretim ve Açık Öğretim Lisesi öğrencileri (12 dönem dahil)için; Bağlı bulundukları okuldan alacakları öğrenci belgesi ASLI.

 

Eshot Öğrenci Kartı ile ilgili yazılar

93 Responses to ESHOT Öğrenci Kartı Vize ve Başvuru İşlemleri – Tarihleri‏

 1. Burcu dedi ki:

  Öğrenci kartı için başvurdum 4 kere resim yolladım 3ünü kabul etmedi 4ncüsünde şuan 3.haftadayız hala öğrenci kartı henüz basılmadı yazıyor yardımcı olun okulum açılacak.

 2. özden dedi ki:

  Merhaba,

  Kentkartımı kaybettim 2. dönem yatırmamıştım harç parasını diğer yıl devam edeceğim başvuru yapsam kayıp olarak kentkart alabilir miyim bilgi rica ederim.

 3. Yasemin Korkmaz dedi ki:

  Eshot sayfasında sadece kart basıldımı diye buton var. Forma dair birşey yok

 4. Melek dedi ki:

  çok karışık arkadaşlarım çıkarmış nasıl çıkardın dedim eshota gideceksin öyle böyle bir şey dediler anlamadım

 5. habibe dedi ki:

  Üniye hazırlanıyorum . Dershaneye gidiyorum. Pasosu öğrenci pasosu olarak çıkarabilir miyim ?? ÇIKARSA NE GEREKİYOR

 6. selma saygın dedi ki:

  kartım suya düştü ve şimdi otobüslerde felan basmıyo napmam gerekiyor bilgilendirirmisiniz…

 7. ahmet dedi ki:

  10 tl yi hangi hesap numarasına yatırıcam

 8. nida dedi ki:

  nasıl olucak yaaaaaaaa

 9. Zübeyde dedi ki:

  merhaba ben açıköğretime afla geri geldim.öğrenci kartı tekrar çıkaratabilirmiyim?bilğilendirirmisiniz?

 10. kemal dedi ki:

  Öğrenci Kimlik Kartına (ESHOT VİZE) Yapılmasa Kullanıma Kapatılır Yapılırsa Açılır !!!!!!!!!

 11. mustafa dedi ki:

  Ogrenci kentkartima vize yaptirmadim yeniden nasil kullanabilirim ya
  Da nasil actirabilirim

 12. zaf35 dedi ki:

  ben açik ögretime okul yazıldım ama ögrenci kartı alabilirmiyim bilgi veya cevap verebilir misiniz

 13. Ayşe dedi ki:

  Teiekkürler

 14. dilara dedi ki:

  bn ilk defa öğrenci kartı çıkarcam ne yapmam gerekiyor sırasıyla yazarsanız sevinirimmm

 15. murat dedi ki:

  cumartesi vize yaptırabiliyormuyuz hafta ortası çalışıyorum yada eşim vize yaptırabilirmi

 16. Kemal ONUR dedi ki:

  @AYŞE Sanıyorum başka bankadan yatırıldığında EFT ücreti alınıyor. Sormanızda yarar var.

 17. AYŞE dedi ki:

  ben yeni kart çıkarcam parayı ziraat bankasına yatırsam olur mu ? aldığım bilgilere göre vakıf bankasının herhangi bir şubesine diyor.

 18. fatih dedi ki:

  arkadaşlar ben açık öğretim lisesi öğrencisiyim. Başvuruyu yaparken okul seçme kısmında tıkanıyorum. Bu kısmı nasıl doldurmam gerekiyor?

 19. seda dedi ki:

  merhaba arkdaşlar ben eshot öğrenci kartı çıkarmak istiyorum bütün işlerimi hallettim resmi de yükledim vesikalık ama kabul edilmemiş.nasıl yükleniyo bu resim anlayamadım. yükleyenlerin yardımını bekliyorum çok sinir bozucu bişey

 20. Kemal ONUR dedi ki:

  @ahmet; Vizelettiğin gün kullanmaman gerekiyor bildiğim kadarıyla. Ya da başka bir sıkıntı var. Tekrar ESHOT’a gidip sormanı tavsiye ederim. Veya arayabilirsiniz.
  @MUSTASLAN; Blogda yeterince bu konuyla ilgili yazı var. İncelemeni tavsiye ederim. Kısaca yapman gereken öğrenci kimliğinle ESHOT a gidip vizeleteceksiniz.
  @merve arabacı; Bildiğim kadarıyla vize hâlâ devam ediyor.
  @halime; Düzgünce dijital makineyle veya iyi bir cep tel. ile fotoğrafın fotoğrafını çekin. Resim düzenleme aracıyla düzeltmeleri yapın ve masaüstüne kaydedip vesikalık istendiğinde onu seçin.

 21. ahmet dedi ki:

  ,[renc’ kentkartimi v’zelett’m ama son kullama tar’h’ ge.t’ d’yor yardimci olab’l’rm’s’n

 22. ezgi dedi ki:

  Arkadaşlar eshot açıklamış sitesinde vize yapatıramayan öğrenci ve öğrentmen kartları
  Aşağıda belirtilen noktalarda kartlarınıza vize işlemi yaptırmanız halinde kartlarınız hemen kullanıma açılacaktır.

  Konak Çok Katlı Otopark Altı (Belediye Pasajı)
  Karşıyaka Vapur İskelesi
  Bornova Metro İstasyonu
  Anadolu Üniversitesi Büroları

 23. halime dedi ki:

  öğrenci kartı başvurumu yaptım ve kabul edildi fakat bu gün basıldımı diye bakıyım dedim işte fotoğrafı onaylamamışlar vesikalık fotoğrafım var fakat bilgisayara nasıl yükliyceğimi bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz_? kemal bey

 24. yasemin dedi ki:

  ben bankaya parayı yatırdım netten de kaydı yeniledim ama 31 inde vize yapmadılar kartın güncellenmesi gerekiyormuş ne yapmam gerekiyor

 25. Kemal ONUR dedi ki:

  @ayşe dönmez; Kaç günde yapıldığını bilmiyorum ama ESHOT Ulaşım Kartları Genel Mdr.’de muhtemelen size para iadesi yapılır.
  @Şeyda Durakkoca; Muhtemelen AÖF kayıt işlemleri bittiğinde gitseniz dahi ESHOT vize işlemini yapacaktır. ÖF 2010-2011, 2011-2012 dönemlerinde böyle oldu. Muhtemelen AÖF 2012-2013 dönemi için de böyle olacaktır…
  @nejat dokur; Belediyenin bu tip ve çok daha ciddi boyutlardaki tavırlarından dolayı desteklemiyorum. Desteklenmemesi de lazım. Sevildiği ve desteklendiği halde hizmet veren belediye pek nadirdir. iz haklısınız. Eğer kartın yenilenmesi gerekiyorsa bizzat başvuru yapın 10TL ile işiniz hallolsun. Herzamanki gibi saçmalamışlar…

 26. nejat dokur dedi ki:

  KIZMIN TALEBE KARTININ VİZESİ İÇİN KONAKTAKİ BÜROYA GİTTİM BANA KARTA VİZE YAPILAMAYACAĞI SÖYLENDİ ÇÜNKÜ RESİM YIPRANMIŞ ..BENDE NE OLACAĞINI SORDUM YENİSİNİN ÇIKARTILACAĞI SÖYLENDİ NE GEREK TİĞİNİ SORDUĞUMDA 20TL VE BİR RESİM İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİLER KART KAYIP DEĞİL KAYIPLARDAN 20 TL ALIYORLAR DEDİM ÜSTELİK BU YIPRANMANIN BİZİM HATAMIZ OLMADIĞINI BUNUN KARTI BASAN FİRMANIN HATASI OLDUĞUNU BELİRTİM ÇÜNKÜ ORADA BULUNDUĞUM 1 SAATLİ SÜREDE EN AZ 20 ÖĞRENCİNİN AYNI PROBLEMDEN ÖTÜRÜ PARA YATIRDIĞINI GÖRDÜM. KALDIKİ KARTIN YENİSİNİ ÇIKARTIĞINIZ DA BİLE ÜCRET 10TL KEN NASIL OLUYORDA YIPRANAN KART 20TL OLUOYR BU BİR HAKSIZLIK DEĞİLMİDİR ..BU KADAR DESTEKLEDİĞİMİZ BELEDİYEMİZ VATANDAŞI SOYUOR AYIPTIR…

 27. ayşe dönmez dedi ki:

  öğrenciliğim bitti ama kartımda 20 tl kaldı bunun diğer kartıma aktarması oluyor mu? oluyorsa kaç gün içinde yapılabilir

 28. vildan dedi ki:

  Ben bugun wıze ıslemını kacırdım.Şimdi nasıl bır yol ızleyecegım acaba.Kartımın acılması ıcın napabılrıım?

 29. Kemal ONUR dedi ki:

  @nisa; 22 Ekim sonrasında AÖF kaydınızı tamamlayıp, Açık Öğretim Fakültesi Öğrenci Kartı’nın arkasına bandrolü yapıştırın. Daha sonra ESHOT Kentkart’ı ile AÖF Öğrenci Kartı’nı alıp ESHOT için vize işlemi yapan yere gidin. 5dk. bile sürmüyor vize işlemi:) Tarihleri önemsemeyin… Kadınızı yaptırıp hemen ESHOT’a gidin.

 30. nisa dedi ki:

  ARKADASLAR AÖF KAYITLARI 22 EKİM 16 KASIM ARASI MALUM FAKAT ÖĞRENCİ KARTI BU AY SON BULUYOR. ÖĞPRENCİ KİMLİK KARTIMDA 2010_2011 2011_2012 ETİKETLERİ VAR. ŞİMDİ HARC YATIRMADAN VİZE YAPTIRABİLİYOR MUYUM ?? ÇÜNKÜ 16 KASIMA KADAR VAKTM VAR İŞİN İÇİNDEN CIKAMADIM YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM :):)

 31. Esila dedi ki:

  Para yatırılmadan başvuru yapsak sonra parayı yatırsak olmaz mıı :O

 32. Mert dedi ki:

  benim vize işlemlerimi annem yapmaya gitti ben de yaatk döşşek yatıyorum çok hastayım olurmu böyle bir işlem

 33. mustafa dedi ki:

  Yorum

 34. İsim* dedi ki:

  ben biliyom pasajı

 35. ŞEYMA dedi ki:

  bn kayıt yaptırdım ama konaktaki belediye pasajı nerde bilmiorum yardım edermisiniz ?

 36. Hasret dedi ki:

  Ben AÖL yeni kayıt oldum bankaya para yatirdim ama bilgilerimi doldururken okul numarasi ve sinif cikiyor ee ben disardan okudugum icin oralara ne yazmaliyim yardimci olurmusunuz

 37. özge dedi ki:

  ilk defa kayıt yaptırcaklar için foto çekilicem fakat ne gibi özelkler olması gerekıyor

 38. ayşe dedi ki:

  9 yaşındaki bir öğrenci eshot kartı alabilirmi? ayrıca liseden mezun olup üniversiteye yerleşemeyen ve tekrar hazırlanıcak olup dershaneye giden bir öğrenci bu indirimli karttan yararlanabilirmi?

 39. arkadaşlar bu kent kart ile ilgili neden fazla bekletiliyoruz anlayamadım. Yok fotoğraf uygun değil yok bilmem ne…. Ya bu saçmalıklara bir çözüm bulunsun artık. bilişim çağında halen eski kafa ile gidiyoruz…

 40. Asortie Klasik dedi ki:

  öğrencilerin bu işlerle meşgul olmaması lazım

 41. SERVET dedi ki:

  BANKAYA PARAMI YATIRDIM AMA ŞU ANDA İŞLEMİNİZ YAPILAMIYOR SONRA YİNE DENEYİN DİYOR NE YAPMALIYIM

 42. EROL dedi ki:

  FOTOGRAFI NERDEN YUKLEYECEGIZ

 43. gulcin dedi ki:

  benim ogrenci kentkartim var fakat aralikta vize yaptirmayi unuttum.bunun icin yeniden kentkartmi cikartmam gerekiyor yoksa eski kentkartimla konak’a gitsem direkt acarlarmi lutfen bilgi verin.

 44. büşra dedi ki:

  ben paramı yatırdım interneten başvurumuda yaptım. kartım basıldımı diye sordurduğum yerde kart no yazıyor ve orda not:KART TESLİMİNDE KART NUMARASINI BİLDİRMEYENLERE KESİNLİKLE KART
  TESLİM EDİLMEYECEKTİR . tyazıyor bu kart no hakkında bana bilgi verirmisiniz 🙂

 45. ALEYNA dedi ki:

  KAÇ GÜNLERDİR BENDE BAŞVURU YAPIYORUM KARTIM BASILDIMI DİYİNCE FOTOĞRAFFIM UYGUN BULUNMUYOR ŞİMDİDE GÜVENLİK KODUNU DOĞRU GİRDİĞİM HALDE TEKRAR GİRİNİZ DİYO ESHOT KARTI ÇIKARMACAKLARSA BİZE NEDEN PARA ÖDETİYORLAR

 46. ferhat dedi ki:

  eshota nsl kaydolucam bankanın verdiği fişi attım bu sorun yaşartır mı? nasıl kayıt yapıcam işlem no veriyor

 47. Kemal ONUR dedi ki:

  @aleyna; EVET, sitede ESHOT diye aratırsan konuyla iligli yazılara ulaşabilirsin. bir göz gezdir sorularının çoğu cevap bulur.

 48. aleyna dedi ki:

  üniversiteden yeni geldim şimdi kenkart çıkartabilirmiyim??

 49. metin dedi ki:

  benim aöf de 10.yılım daha önce öğrenci indiriminden yararlanamıyordum 7 yılı doldurduğum için kentkartta da durum aynı mı acaba ne yapmam lazım.başvurmalımıyım.

 50. gülbeyaz dedi ki:

  benim kenkartım kayıpoldu acaba tekrar çıkarabilir miyim?

 51. deniz dedi ki:

  ben aöf öğrencisiyim. ekim ayında vize yaptırdım. yapılan vize geçici vizeymiş 31 aralığa kadar tekrar yapılması gerekiyormuş. geçen yıl ne olur ne olmaz diye kayıttan sonra vizeye gittiğimde görevli arkadaş tekrar gelmeme gerek olmadığını, kaydımın otomatik olarak göründüğünü söylemişti. bu sene değişen ne oldu peki?? görevli arkadaşın ilk vizeyi yaparken uyarması gerekmez mi?? bu nasıl bir sorumsuzluktur. 2 ocak oldu öğrenciler sapır sapır döküldü yollarda. kimsenin olaydan haberi yok otobüslerde bir duyuru yok. herhengi birşey söylenmedi. bugün öğrenciler mağdur olduğu için ya kart basmadan yani tek kuruş ödemeden gitti ya da dolmuşları kullandı. sonuçta belediye zarar etti kendi sorumsuzluğu yüzünden

 52. Kemal ONUR dedi ki:

  @mehmet, Elbette, öğrenci belgenizle internetten yapılan işlemler tamamlandığında kartınızı gidip alabilirsiniz.

 53. mehmet dedi ki:

  Merhaba ben aöf ye yeni kayıt oldum. Elime öğrenci kartını alabilmem için bir belge verdiler. Kentkart için internet başvurusunu yaptım. Acaba elimdeki belge ile kartı sorun çıkmadan alabilirmiyim.

 54. hatice dedi ki:

  ben dün farkettim vizeleme işlemini uzatıldımı acaba bugün gidicem

 55. Kemal ONUR dedi ki:

  @Serhat; Gitme imaknınız yoksa etrafınızda az da olsa photoshop bilen birinden rica edin ya da yapabilecekseiz kendiniz fotoğrafı p.shop’da açın ve CTRL+SHIFT+S tuş takımını kullanın sağ taraftan boyutu ayarlayıp kaydedin. fotoğraf kurallara uygunsa boyutu bir şekilde ayarlanır.
  @Formsyon; Rica ederim, umarım en kolay şekilde işiniz hallolur. Son zamanlarda yoğunluğum yüzündent akip etmekte zorlanıyorum ama yorumlarınızı mümkün olduğunca cevaplamay çalışırım, siz yeterki sorunlarınızı dile getirin. En son ihtimal iletişim formundan yazarsıız:)

 56. Serhat dedi ki:

  1 haftayı gecti hala fotograf uygun olmadıgından subeye fotografla gelin dio ne yapmam lzm acil cvp istiorum

 57. Formasyon dedi ki:

  Teşekkürler.. en iyisi dediğini yapmak..

 58. Kemal ONUR dedi ki:

  @Formasyon; Formasyon öğrenci sayısı az olduğu için bu gruba ait bilgileri yayınlamadım. Araştırmalarımda da herhangi bir bilgiye rastlamadım. Beklettiğim için üzgünüm, yetişmem biraz zor oluyor… Tahminen formasyon öğrecilerine indirimli kentkart imkanı sağlanmaz. ESHOT ulaşım kartları gn. md.’ne danışmanızda yarar var.

 59. Formasyon dedi ki:

  Benim soruma cevap gelmeyecek sanırım.. Yukarıya üç defa yazdım ama nafile.. Yok yani bilmiyorsanız bir bilgim yok deyin bilmemeniz sorun değil ben de en azından cevap var mı deyip girip çıkmak zorunda kalmam.. Sitede de sorduğum sorunun cevabını net olarak bulamadaım.. Diğer soruların bir çoğuna ben bile cevap verebilirim aslında ama formasyona ait bir bilgi yok en iyisi kart ünitesine uğramak netten bize fayda yok gibi.. yine de teşekkürler.. Saygılar..

 60. Alper Csm dedi ki:

  vize tarıhlerı okulda yayınlanmadı , ve genelde yenı yıla gırdıkten sonra vıze yapıldıgı ıcın bende eshotun sıtesıne hıc bakmadım suan kartımı vıze yaptırmadım daha dogrusu yaptıramadım ek süre olucakmı ? Veya eshotun merkezınden halledebılırmıyım . ?

 61. muhammed dedi ki:

  internetten nasıl başvuracaz

 62. muhammed dedi ki:

  internetten nasıl başvuracaz

 63. ahmet balıkçı dedi ki:

  kartımız bitmiş vize yaptırmak için teşekkürler

 64. Mehmet can dedi ki:

  slm vize kartı tarihi bitince birdaha vize yapılmıyormu cvp yazmanızı bklerim….

 65. dilek dedi ki:

  mrb yha ben lise son öğrencisiyim internetten kart başvurusunda bulunmuştum fotoğrafımın uygun olmadığını en yakın şubeye bi fotoğraflar gitmem gerektiği söylediler vesikalık fotoğraf götürüp bıraktım internetten takip etmemi kartım basıldığında gidip almamı söylediler 2 haftaya yakın oldu ama hala nete girdiğimde fotoğrafınız uygun değil şubeye fotoğrafla gelin yazıyo napmam gerek lütfen bana yardım edin

 66. kubilay dedi ki:

  öğrenci kartımı kaybettim,nasıl yenileyebilirim

 67. jale dedi ki:

  güvenlik kodu hata veriyo ne yapmamız lazım yardımcı olun

 68. Kemal ONUR dedi ki:

  1) 2011-2012 dönemine ait olmadığından muhtemelen kabul edilmez.
  2) Karttaki paranın iadesi yapılıyor.

 69. irfan dedi ki:

  1) Devam zorunluluğum olmadığı ve sınav tarihlerim de gelmediği için henüz üniversiteye uğramadım. 16.08.2011 tarihli öğrenci belgem var, bununla kartıma vize verilir mi?
  2) Kartımda 10tl kaldı. Vize işlemini yaptıramazsam bu parayı geri öderler mı? Tam olarak da kullanamıyorum, kart tamamen devredışı 🙁
  Teşekkürler…

 70. Formasyon dedi ki:

  Formasyon öğrencilerine öğrenci kent kartı veriliyor mu acaba ??

 71. Formasyon dedi ki:

  Formasyon öğrencilerine öğrenci kent kartı veriliyor mu ??

 72. Formasyon dedi ki:

  Formasyon öğrencilerine öğrenci kent kartı veriliyor mu ???

 73. sanem dedi ki:

  çok teşekkürler bilgiler için.faydalı bir paylaşım olmuş.:)

 74. selin dedi ki:

  vize tarihini kaçırdysak ne yapmalıyız

 75. ALİ KILINÇ dedi ki:

  BEN ALİ KILINÇ ÖGRENCİ KARTIMI VİZE YAPTIM AMA KARTIM KIRILDI. YENİSİ İÇİN NE YAPMAM GERKİR /BİRDE OGLUM KADİR KILINÇ DA ÖGRENCİ KARTINI DÜŞÜRDÜ NEYAPMAMIZ GEREKİR

 76. ALİ KILINÇ dedi ki:

  BEN ALİ KILINÇ ÖGRENCİ KARTIMI VİZE YAPTIM AMA KARTIM KIRILDI. NE YAPMAM GEREKİR YENİSİ İÇİN NE YAPMAM GERKİR /BİRDE OGLUM KADİR KILINÇ DA ÖGRENCİ KARTINI DÜŞÜRDÜ NEYAPMAMIZ GEREKİR

 77. Kemal ONUR dedi ki:

  ÖNEMLİ: Arkadaşlar herkesin yoğun olarak sorduğu sorulara topluca cevap vermek istiyorum;

  S: “Vize işlemleri için son tarih geçti, hâlâ ESHOT öğrenci/öğretmen Kartımı vizeletebilir miyim?”
  C: Kesin bir duyuru olmamakla beraber bu sorunun cevabı EVET! ESHOT resmi bir açıklamada bulunmasa da etraftan duyduğum kadarıyla en kötü ihtimalle bayrama kadar vize işlemleri devam ediyor.

  S: “Vize yaptırmadığım için kartım kapatıldı, tekrar başvuru mu yapmam gerekiyor?”
  C: Hayır! Kartınızı vizelettikten sonra kullanıma açılacaktır. Geçen seneki uygulamada kart kapatıldıktan sonra vize yapılırsa 1 veya 2 gün kullanamıyorsunuz yoksa yine kapanıyor. 1-2 Sonrasında normal olarak kullanabilirsiniz. Genelde bu bilgiyi veriyorlar, vermezlerse siz sorun, garanti olsun 🙂

  S: “Vize işlemleri için neler gerekiyor?”
  C: Bu soruyu gerekli yazıları okuduktan sonra sormanıza gerek olmadığını anlayacaksınız! Lütfen, ESHOT Öğrenci Kartı Vize ve Başvuru İşlemleri – Tarihleri‏ başlıklı yazıyı dikkatlice okuyun. Gerekli tüm bilgiler mecvuttur. Yine de anlamadığınız noktaları buraya YORUM olarak yazın.

  S: “Vize işlemi için ESHOT’a gitme imkanım yok, benim yerime başkası yaptırabilir mi?”
  C: Evet! Bu sene bu şekilde yaptıranlar var, hiç bir sorun çıkmadan işlemlerini hallettirmişler.

 78. mert dedi ki:

  arkadaşlar vize işlemleri ne zamana kadar sürecek kesin bi bilgi verirmisiniz… acill

 79. ASIM SIK dedi ki:

  OKULUMUZA VİZE TARİHİYLE İLGİLİYAZI GELMEDİ DİYİYORLAR.GELDİYSEDE İDARECİLER ÖYLE SÖYLÜYORVİZE TARİHİNİN BİTTİĞİNİ BU GÜN ÖĞRENDİK MADURİYETİMİZİN GİDERİLMESİ İÇİN LÜTVEN EKSÜRE İSTİYORUZ.YETKİLİLERE DUYRULUR,
  KENAN GAMSIZ İ. Ö O ÖĞRETMENLERİ

 80. LEYLA dedi ki:

  VIZE YAPTIRMAYI UNUTTUM NE YAPMAM GEREKIYO

 81. çiçek dedi ki:

  vize tarihi uzatılacak mı acaba??? teşekkürler

 82. gökhan dedi ki:

  dün vize işlemi sonmuş ben bugün öğrendim ne yapabilirim vize yaptırmadım

 83. İpek yıldız dedi ki:

  ÖZEN: eğer kentkartının vizesini yenilemek istiyorsan 6 gün uzatma verilmiş diye duydum vakit kaybetmeden gidip başvur yani sanırım 6 kasıma kadar süren var. genede bi öğren. Veya okulundan öğrenci okuyo belgesi alıp okul müdürüne onaylatabilirsen o belgeyle gittiğin zaman işini hallederler.

 84. özennn dedi ki:

  BN 9eylül ünisinden 2yılllık yenı menzun oldum 3.yıl ıcın kayıt tarıhım 31 ekımde baslıo ancak vıze tarıhıde 31 ekımde bıtıo napmam gerekıyo yardımcı olurmusunz..

 85. Halil Bircan Gümüştekin dedi ki:

  Bize sunduklarınız için teşekkür edriz saygılarımızla.

 86. hülya dedi ki:

  cumartesi de vize oluyor mu acaba

 87. ferhat dedi ki:

  nasıl başvuru yapabilitim ya

 88. Kemal ONUR dedi ki:

  @NURGÜL SÜTÇÜ; ESHOT ile ilgili yazıları sizin gibi arkadaşlara cevap olsun diye yazıyorum. Lütfen dikkatlice en azından son yazıyı okuyun! Orada elinizdeki kartla gitmeniz yeterli olacak diye anlatılıyor.

 89. NURGÜL SÜTÇÜ dedi ki:

  merhaba .. ben açık öğretim 1. sınıf öğrencisiyim ekimin sonuna kadar vize yaptırmam lazım fakat öğrenci kimlik kartları aralıkta verilecek vizeye ne götürmem lazım lütfen yardım edin :((

 90. seyab dedi ki:

  Bende çocuklarım için başvurdum.Kart basılmış.Numarasınıda öğrendim ama veliden başkasına verilmiyormuş.

 91. Kemal ONUR dedi ki:

  @Umut Benzer; Allah yardım etsin 🙂 Eğer 2011-2012 öğrenci kartınız varsa belgeye gerek olacağını sanmıyorum.

 92. mahsum dedi ki:

  kent kart cıkartmayı bilmiyom

 93. Umut Benzer dedi ki:

  Şimdi Ege Üniversitesi’ndeyim diye elimi kolumu sallaya sallaya gideceğim, ondan sonra bizim cin Eshot diyecek ki “Efenim, üniversite öğrencilerinden belge istemiyoruz ama yüksek lisans öğrencileri buna dahil değil.”

  Kesin diyecekler bunu.

  Sonra ben bildiğim tüm küfürleri edeceğim, öğrenci işlerine gideceğim. Bizde öyle bir günde de alınmıyor öğrenci belgesi. Önce dilekçeyi veriyosun, bugün gidip yarın geliyosun, ama hazırlanmamış oluyor, öğleden sonra bir daha gel diyolar, bir daha gidiyorsun öğleden sonra geliyorsun anca hazırlamış oluyorlar. Onu alacağım, ve vize işlemim bitecek. (Üniversitemiz henüz öğrenci kartlarımızı vermeye de teşrif edemedi, belge almak şart)

  İnşallah böyle olmaz diyerek, şansımı deneyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir