MENU

E-Okul’a Giremiyorum, Nasıl Girebilirim?

2010 Yılında Yıldızı Parlayacak Meslekler…

22 Ocak 2010 Yorumlar (30) Okunma: 3837 Serbest Bölge

Eshot Kartları (Kişisel Kentkartları) Basıldı mı?

İzmir Belediye’si bir süre önce bir proje geliştirdi. Projeye göre artık öğrenci katrları kullanılmayacak. Herkes Eshot’dan öğrenci kartı almak yerine Öğrenci kartı ile birleştirilmiş bir Eshot kartı alacak.

Bu Öğrenci kartı ile birleştirilmiş Eshot kartı dediğimiz şey bildiğiniz kentkart:) Kentkart ama aynı zamanda öğrenci kartı da… Artık öğrenci kartı olmayanlar, yani Eshot’un verdiği bu kişisel kentkartı olmayanlar nasıl oalcaksa öğrenci doldurup/öğrenci bileti basamayacakmış. Sanırım normal kentkartlardan öğrenci bileti doldurulma özelliğini kaldırıp “öğrenci bileti” dediğimiz indirimli bileti sadece kişisel kentkartı olanlara yani Eshot’dan alacağımız bu kartlara özel yapacaklar.

Bu sayede haksızlıklar önlenecek ve “öğrenci kartını göster” saçmalığı ortadan kalkacak. Verilen bilgilere göre her öğrenci bunu alabilecekti bildiğim kadarıyla. Yani başka şehirde okuyorsanız bunu ıspatlayarak bu Eshot kartına sahip olabiliyorsunuz fakat o okuldan aldığınız kart daha önce izmir dışında olduğu için geçerli değildi…

Sadece öğrenciler değil, öğretmenler ve kanun kapsamında indirimli biletten yararlanabilenler bu Kişisel kentkarta sahip olabiliyor. Daha önceki yazımda bahsettiğim şekilde başvurnuzu yaptıysanız şimdi geriye kalan sadece kimlik numaranızı girerek kartınızın basılıp basılmadığını öğrenmek;)

Eshot Kartım Basıldı mı? Nereden Öğrenebilirim? Basıldıysa Ne Yapmak Gerek?

1)Eshot Kartım Basıldı mı?
1.image Bunu öğrenmek için sol taraftaki resimde görülen kısma tıklamamız gerekiyor. Da sonra gelen ekrandaki ilgili kısma TC Kimlik No’muzu yazıp alt kısımdaki güvenlik kodunu da ilgili yere yazarak Eshot Kartı’mızın basılıp basılmadığını öğreniyoruz.

2.Eğer gelen son ekrandaki “Açıklama” kısmında “Kartınız Henüz Basılmamış” yazıyorsa Eshot Kartınız henüz basılmamıştır. Eğer basılmışsa bu uyarı “basılmıştır” olarak görünür ve size ait bir kart no yazar. Buradaki kart noyu da bir yere not alarak doğruca Konak (Saat Kulesi) Meydanı’nda, YKM ye giderken, metro durağı etrafında bulunan Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’nden den katınızı almaya gidebilirsiniz.

3.Kartınızı alabilmeniz için ilgili belgeler Eshot’un resmi sitesi olan; http://www.eshot.gov.tr/default.aspx ‘dan öğrenebilirsiniz.

NOT: Öğrendiğim kadarıyla “uzatılmayacak” denmesine rağmen başvuru süreleri uzatılmış ve çok fazla yoğunluk varmış. Bu yüzden kart basımları çok uzuyormuş. Kartınızın henüs daha basılmamış olması olağan…

Etiketler:, , ,

30 Responses to Eshot Kartları (Kişisel Kentkartları) Basıldı mı?

 1. munevver sungur dedi ki:

  öğrenci kartim basilmamiss yazıyor devamli

 2. sinem alkoc dedi ki:

  benim kartım ne zaman çıkacak

 3. sinem dedi ki:

  benim kartım basıldımı

 4. elif dedi ki:

  kartım basıldımı ?

 5. Kemal ONUR dedi ki:

  @ysm; Yoğunluk olabilir. Sürekli takip edip dikkatlice okuyun.
  @ŞEYMA; Konak çok katlı otoparkın yol tarifi için BURAYA bakabilirsiniz. Belediye pasajını bilmiyorum maalesef…

 6. ysm dedi ki:

  kent kartın basılması kaç gün surer ben bakıyorum sureklı basılamamıs :S

 7. serkan dedi ki:

  ya ben babam vakıfbanka 10 tl yatırmış fotografımı görmüşş bankadakı işlemci ogrenci belgemide görmüş ben ne zaman alıclam ogrenci kentkartımı acil cevap verirmisiniz

 8. damla delibaşlar dedi ki:

  öğrencikartım basıldımı teşekürler

 9. izzettin kabak dedi ki:

  kent basldımı acaba

 10. sude dedi ki:

  öğrenci kartı nası çıkarabilirim

 11. emine dedi ki:

  Kent kartımı kaybettim ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

 12. Kemal ONUR dedi ki:

  @meltem, En geç bir hafta içerisinde işlemleriniz halloluyor. Belki daha erken de olabilir. Sistemden takip ediyorsunuz size verilen numarayı. Basıldığında orada görünüyor ve gidip alıyorsunuz.

 13. meltem dedi ki:

  bende kartların kaç güne kadar basıldığını üğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim….

 14. Buğra Ayhan dedi ki:

  Kartlar Kaç Güne Basılıyor.3-4 Günü Bulur dediler bilgilendirirmisiniz ?

 15. adı lazım deil dedi ki:

  aga ben şimdi vakıf bankasına 10 tl yatırdım ama geri kalan işleri yapamıyorum resim filan yuklencekmıs o nasıl olcak bi solermısınız ?

 16. Ali Can YILMAZ dedi ki:

  pardon,benım kent kart basılmışmıdır acaba?

 17. gamze dedi ki:

  kenkartım basıldımı?

 18. Kemal ONUR dedi ki:

  @gürcan, Öğrenci kartınız hayırlı olsun 🙂 ESHOT tahminimce 9’dan önce işlem yapmaz. Başka birine aldırtabilirsiniz.

 19. gürcan dedi ki:

  arkadaşlar benim kartım basıldı ama almaya gitmek için zaman gerek eee çalışıyorum gidemiyorum sabah 9 da işe başladığım için işten önce almayı düşünüyorum acaba ulaşım kartları şube müdürlüğünün sabah açılış saati kaçtır. bilen varsa cevap verirse minnettar kalırım

 20. Kemal ONUR dedi ki:

  @selen, Sadece ESHOT öğrenci kartını İLK DEFA çıkartacak olanlar kayıt esnasıda 10TL ödüyor. Bunun dışınd ahiç bir ücrete gerek yok. Her yıl vize yaptırıyorsunuz. Öğrenciliğiniz bitene kadar kullanabilirsiniz.

 21. selen dedi ki:

  Kentkart basıldıktan sonra 20 tl daha mı vereceğiz?

 22. Kemal ONUR dedi ki:

  @erol, ESHOT öğrenci kentkartı basıldı mı diye eshot.gov.tr sitesinden bakabilirsiniz. Eshot sitesinde gerekli duyuru ve bilgilendirme mevcuttur…

 23. erol dedi ki:

  kant kart basıldımı basılmadımı bılımıyom ( ve sitasıne gıremıyom)

 24. Kemal ONUR dedi ki:

  @özlem kaya, TÜRKÇE yazarsanız sorunuz cevaplanır. Şimdiden hassasiyetiniz için teşekkür ederim.

 25. özlem kaya dedi ki:

  KeNt KaRtIm BaSıLdI Mı?YhA BeN Bır BıLgI AlAmIyOrUm YhA hAlA bAsIlMaDı SaNıRıM….

 26. Kemal ONUR dedi ki:

  @m.Ali Gümüş, Eshot kişisel kentkartları bu konuda önemli. Eğer eshot kişisel kentkartınızı kullanmaya devam etmek isterseniz lütfen yenileme işleminizi yapmayı unutmayın…

 27. muhammet ali GÜMÜŞ dedi ki:

  benim bu kartı alma sebebim otobüslere kolay binmek

 28. Kemal ONUR dedi ki:

  @remzi, sanıyorum ki ihtimal var hala. bence p.tesi sabah doğruca ESHOT’un ulaşım kartları şubesine git konakta. sor, bir günde başvurunu yapar halledersin hatta bir kaç saatte sonra da 2-3 güne kalmaz gidip alırsın:)

 29. Kemal ONUR dedi ki:

  @ekrem Bey, yazılarımda net bir şekilde anlatmıştım. Sanırım okuma fırsatınız olmadı. Bunu öğrenmek için ESHOT’un resmi sitesi eshot.gov.tr’ye bakabilirsiniz. Çok büyük bir itimalle basılmıştır. sadece %10luk bir kısım basılmamış şuanda.

 30. ekrem dedi ki:

  kent kartım basıldımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir