MENU

12 Eylül 2010 Anayasa Referandumu Maddeleri

Referandumda Nerede Oy Kullanacağım? Hangi Sandıkta Oy Vereceğim?

09 Eylül 2010 Yorumlar (0) Okunma: 1064 Serbest Bölge

Anayasa Referandumu Anketi

12 Eylül 2010’da yapılacak olan anayasa değişikliği referandumu ile ilgili anketimizde amaç, 12 Eylül’e kadar 1000(Bin) kişe ulaşmaktı ama bugün itibariyle bu rakamı geçtik:) Ziyaretçilerin referandum anketine gösterdikleri ilgi beni memnun etti fakat ziyaretçi sayısının 10’da 1’i kadar olunca oylama haliyle pek tatmin edici olmadı benim için.

Piyasada yapılan büyük anketler bildiğiniz gibi 30-40 bin kişi üzerinde yapılıyor. orta ölçekli anketler 10-15bin civarı oluyor. Bizim referandum anketimiz de küçük ölçekli bir anket olmayı başardı sayılır:) Hitab ettiğimiz kesim çok farklı zeminlerden olmasa gerek. Yine de görüyorum ki evet oyları ile hayır oyları birbirine yakın. 100-120 gibi bir farkla hayır oyları önde. Son 15 güne kadar başa baş gidiyordu. Referandum anketleri bizlere kesin sonucu vermese de bilgi edinmemizi sağlıyor.

Piyasada yapılan kimi anketlerde hayır oyları yüksek çıkmakla beraber çoğu referandum anketinde oylar evet yönünde. Sandıktan evet çıkacağı kanaatinde genel kesim. Ben herzamanki gibi ne çıkarsa çıksın, umuyorum ki milletimiz ve vatanımız için hâyırlı bir sonuç olur.

Şimdi bu mes’eleleri bırakalım, bugün bayram. Neşe dolsun içiniz, eviniz, etrafınız… 1 ay daha geride kaldı, hem de Ramazan gibi bir ay. Bugün ise yapılan ibadetlerin, yükselen maneviyatların sevinci ile yüklüyüz. Herkesin bayramı mübarek olsun, umuyorum bayramdan sonra da 2. bir bayram daha olsun 😉 …

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir