MENU

ESHOT Öğrenci Kartı Yenileme (Vize)

Konak Çok Katlı Otopark Nerede? (Haritası)

08 Ekim 2010 Yorumlar (74) Okunma: 3683 Serbest Bölge

Açıköğretim, Dikey Geçiş Kayıtları Başlıyor 2010 – 2011

Açıköğretim Dikey Geçiş Kaydı

(AÖF) Açıköğretim Dikey Geçiş Son Kayıt Tarihi:

Başvuru Tarihi: 25 Ekim 2010 00:00 – 26 Kasım 2010 17:00(internetten)
Kayıt Tarihi: 25 Ekim 2010 – 23 Kasım 2010, mesai saatleri
Mazeretli Kayıt Tarihi: 24 Kasım 2010 – 26 Kasım 2010, mesai saatleri.

AÖF Dikey Geçiş Kayıtları:

 1. İnternet üzerinden (http://aofkayit.anadolu.edu.tr ) kaydınızı tamamlayın,
 2. İnternet başvurusu sonucunda aldığınız belge ile Açıköğretim bürosuna müracaat edin.(İnternet kaydı yapmayanların kaydı alınmayacak)

Başvuru ve kayıt işleminizi gerçekleştirebilmek için daha önce belirtilen basamakların tümünü uygulamalısınız. İlgili açıklamaların tamamını okumadan kesinlikle başvuruya başlamayınız. Yazının tamamını okuduktan sonra gerekli bilgileri inceleyip sırasıyla uylayınız.

 • AÖF Dikey Geçiş İnternet Kaydı- AÖF DGS Harç Parasını Yatırma- AÖF DGS Askerlik Durum Belgesi (Tecil) bilgileri için BURAYI tıklayın. {Yazılardaki kayıt tarihleri dışında her şey 2010-2011 AÖF DGS kayıtları için aynen geçerlidir.}
 • AÖF Dikey Geçiş İçin Kayıt Türü(internet başvurusu için) – AÖF Dikey Geçiş İçin İstenen Belgeler bilgileri için BURAYI tıklayın. Ayrıca, kayıt süreci için BURAYI da inceleyebilirsiniz.

KAYIT ADIMLARI
 
   * Başvuru şartlarını taşıyorsanız başvurunuzu internet üzerinden yapınız.
   * Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
   * Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.(Diğer belgeleri tamamladıktan sonra yatırmanız tavsiye edilir)
   * AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.

http://aofkayit.anadolu.edu.tr/
http://www.anadolu.edu.tr/aos/duyurular.aspx

Etiketler:

74 Responses to Açıköğretim, Dikey Geçiş Kayıtları Başlıyor 2010 – 2011

 1. chn dedi ki:

  kayıt yaptık ancak çıktıyı alamadan sayfa kapandı . tekrar kayıt mı yapcaz ? yoksa o çıktı al kısmına nasıl geri dönecez . o çıktı nasıl alacaz şimdi bilgisi olan var mı ?

 2. Kemal ONUR dedi ki:

  Evet, Hazırlık geçen seneden beri kalkmış durumda. Kaydolan arkadaşlar artık doğrudan 3. sınıftan başlıyor.

 3. kombi dedi ki:

  bu sene hazırlık kalktı diyolar doğrumu acaba.Bilgisi olan var mı

 4. ece dedi ki:

  önlisans lojistik 2. sınıf ögrencisiyim seneye mezun oldugumda dgs ye girmem gerekiyormu? aöf bitirdigimde önlisans diplomam ortadan kalkar mı? 2 diploma sahibi mi oluyorum.?? bilgi verebilr misiniz?

 5. ece dedi ki:

  önlisans lojistik 2. sınıf ögrencisiyim seneye mezun oldugumda dgs ye girmem gerekiyormu? aöf bitirdigimde önlisans diplomam ortadan kalkar mı? 2 diploma sahibi mi oluyorum.

 6. şevval dedi ki:

  açıköğretim sosyal hizmetler bölümünü okuyorum bittikten sonra 4 yılılığa geçmem için sınava girmem gerekecekmi yoksa direk kayıt yaptıra bilirmiyim

 7. ali gükdeniz dedi ki:

  açıköğretimde 1.sınıf lojistik okuyorum yine açıköğretimde 3 ve 4 okuma şansım var mı?

 8. feyza dedi ki:

  benimde 3. sınıfa direk kayıt hakkım var internetten kaydımı yaptım ama çıktıyı alamadım yeniden kayıt yaptım bu sefer cıktıyı aldım parayı yatırdım fakat basvuru numara sırası olarak dekonta cıktısını alamadıgım kayıt numram gozukuyor ıkıncı aldım ama kayıt numaram farklı bır bılgısı olsan varmı sorun cıkarmı kayıt esnasında

 9. burcu dedi ki:

  abi benim sorum neden yayınlanmıyor ece arkadasın yaşadığı sıkıntıyı bende yasıyorum ne yapmam gerekiyor

 10. ece dedi ki:

  kemal abi açıköğretime kayıt yaptırdım onaylandı fakat çıktısını alamadan internet hata verdi,pc ye de kayıtlı degil heryere baktım bulamadım.ne yapmam gerekiyor?büroda sıkıntı çıkarırlar ama nasıl çıktısını alcam ben bu belgelerin?

 11. Kemal ONUR dedi ki:

  @Melike, 2 diplomanız olacak. Ön lisans diploması ve AÖF’den alınan ayrı 2 diploma oluyor. 2 üniversite okumuş oluyorsunuz.

 12. Melike dedi ki:

  açıköğretime baş vurmak istiyorum ama önlisans mevzunuyum aöf dikey geçiş yaptığım da okuduğum önlisans proğramından mevzun gözükmiycek miyim ? yoksa iki diplomaya mı sahip olucam ?

 13. gül dedi ki:

  2yıllık açık öğretim ilahiyat mezunuyum dgs puanım kaç olması gerekıo açık öğrertimden devam etmem için

 14. asiye dedi ki:

  en dgs grdm acık öqretmden devam etmk istiorum ne yapmalıyım 2 senelik yüksekokulu bitirdm

 15. murat dedi ki:

  arkadaslar 2011-2012 dönemi aöf kayıtları nezaman başlar ve kayıt için kaç tl ödememiz gerekiyo bilgi verebilirmisiniz?

 16. mehmet dedi ki:

  verdiginiz tarihler hepsı 2010, 2011 dgs ile aöf geçiş başvuru tarıhı nezaman ????

 17. latif dedi ki:

  hayat enistedim uzman çavuç tu

 18. latif dedi ki:

  bende kayıt için olmak is tiyorum bıraktım okulu ama pişmanım birşeyler olmak için olacam hayatta zararın neresinden donersen kar askerlimi yaptım ben

 19. miray dedi ki:

  ben bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olucam . . seneye aöf uluslararası ilişkiler bölümüne kayıt yaptırmak istiyorum . . dgs ye girmem gerekiyor mu? lütfen yardım edin . . teşekkürler . .

 20. Ali dedi ki:

  Slm ben arıcılık teknikerligi okudum 2 yıllık bunu 4 yıllıga tammlamak istiyorum.;Benim geçebilecegim hangi bölümler var biraz yardımcı olursanız sevinirm …

 21. tunç dedi ki:

  ben bu dönem 2 yıllık üniversite mezunu oluyorum bölümüm elektronik, açıktan okumak istiyorum beni kapsamlı bir şekilde bilgilendirirmisiniz şimdiden çok teşekkürler.

 22. ilknur dedi ki:

  slm benimde bir sorum olucak bende peyzaj son sınıf öğrencisiyim dgsyle açıköğretimden devam etmek istiyorum ama açıköğretimden bitirince tam fakülte mezunu sayılmıyormuş doğrumu acaba ??

 23. büşra dedi ki:

  slm ben büşra ilahiyat 2.ci sınıftayım bu sene dgs kaldırılacak deniliyor acaba doğru mu…?

 24. Kemal ONUR dedi ki:

  @hasan, AÖF’ye kaydolduğunuzda askerliğiniz tecil edilir. Kayıtlar eylül-aralık arasındaki dönemde oluyor, aöf sitesinden öğrenebilrsiniz.

 25. hasan dedi ki:

  selam ben lise 1den terkim ve agustosta askere gidecem açık ögretime kayıt olmak istiyorum kayıtlar bittimi ve açık ögretimin askerlige bi zararı varmı şimdiden tesekkürler

 26. Kemal ONUR dedi ki:

  @Gülten, Tekrar sınava girmenize gere yok. sadece başvuru yapacaksınız ve gerekli evrakları tamamladığınızda 2.diploma için okumaya devam edebilirsiniz AÖF’den. Tüm bilgiler sitemizdeki Açıköğretim Fakültesi ile ilgili yazılarda mevcut. İlgili yazı başlıklarına BURADAN ulaşabilirsiniz. Gerekli AÖF yazılarını okursanız sorularınıza cevap alırsınız.

 27. Gülten dedi ki:

  Selam,ben aöf iki yıllık sosyal bilimleri bitiriyorum bu sene ,4 yıllık felsefe okumak istiyorum tekrar ünv.sınavına mı girmem gerekiyor acaba.Bilgisi olan varsa rica ediyorum.Teşekkürler.

 28. Kemal ONUR dedi ki:

  @pelin, Paylaştığın için teşekkür ederim. Umuyorum Açıköğretim öğrencilerinin tamamı sizin gibi sonunda mutlu olur ve istihdama katılabilirler…

 29. pelin dedi ki:

  benacıkögretim ögrencisiydim mezunoldum şimdide ensevdiyim işiyapıyorum

 30. emre dedi ki:

  ben ıkı yıllık unıversıye mezunuyum okul bıttıkden sonra hakkım olan 3 sene tecıl ettırmıstım sonnra subeye gıttım tecılımı bozdurdum 2011 subat cesp donemınde askere gıtmek ıstıyorum dıye memr subatta askersın dedı ama benı gondermedıler sımdı sordum ben askere gıtmemek ıcın ne yapabılırım benı kasım donemıne atarsa eger acıkogretım 3 sınıfa kayıt yaptırabılırmıyım suan askerlıgı beklemede oldugum ıcın. askerlık durum belgesı ıstıyomus bıde kayıt yaptırdıkdan sonra askerde ıken sınavlarına gırebılırmıyım acıkogretımın sımdıden tsk edıyorum.

 31. canan dedi ki:

  ben bişey sormak istiyorum bilen varmı acaba 2 yıllık bitirip dikey geçişle geçiş yapsam 4 yıl okumak istersem açıköğretim olarak okuyabilirmiyim okula gitmeden..

 32. Naci dedi ki:

  AÖF DGS hakkındaki bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Çok faydalı oldu…

 33. Kemal ONUR dedi ki:

  @büşra, Dikey geçiş yapabiliyorsunuz bildiğim kadarıyla. Bölüm değiştirmek için yapmanız gerekenleri AÖF bürolarından öğrenebilirsiniz.

 34. büşra dedi ki:

  ben bu yıl açıktan felsefeye yerleştim ama baska bi bölüme geçmek istiorm ne yapmam gerekio.yardmcı olurmusunuz

 35. cemil dedi ki:

  açık ögretime geçme hakkım varmı benim ticaret meslekte okudum 99 mezunuyum

 36. melis dedi ki:

  yeni kayıt olanlar için öğrenci kimliklerini alma tarihi ne zaman acaba?

 37. Kemal ONUR dedi ki:

  @Songül, SAdece ÖSS sınavından baraj puan alman lazım. Ki bu puanın altıdna alan insan sayısı nadirdir. Herkes geçebilir genel olarak. Geçincede hemen kayıt yaptırın….

 38. songül-1989 dedi ki:

  arkadaşlar benim bi sorum olacaktı,, açıköğretime dikey geçiş yapmak için ne gerekli yani belli bir puan sistemi gereklimidir ,yoksa sadece lise mezunu olmak yeterlimidir.BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM LÜTFEN:)

 39. özkan dedi ki:

  arkadaşlar ben hazırlıktan 3.sınıfa geçtim bugun vakıfbank atmlerine parayı yatırmaya gittim vatandaşlık numarasını girdiğimde bana talebiniz işleme alınamamıştır diye uyarı geldi nedeni ne olabilir

 40. Kemal ONUR dedi ki:

  @emre, Sizin yerinize başkası gidebilir… MAzeretli kayıt tarihinde de kayıt yaptırabiliyorsunuz sanırım. Bildiğim kadarıyla orada siz ebir dilekçe yazdıracaklar bunun için.

 41. emre dedi ki:

  Ya arkadaşlar ben başvurumu yaptım. evraklarımı hazırladım dikey geçiş 3. sınıf işletme için ama işyerinden izin alamadığım için kayıt henüz yaptıramadım.acaba yarın (25 kasım) kayıt işlemini gerçekleştirebilirmiyim..?

 42. Kemal ONUR dedi ki:

  @aslı, Normal kayıtlar için bugüns on gündü. Bugünden sonra MAZERETLİ kayıtlar var 26 Kasım’a kadar. Ama mazeretli kayıtlar hakkınd abilgim yok. Çıktı için tekrar gidip kaydolun. Bir sorun çıkmaz…

 43. Kemal ONUR dedi ki:

  @samet, Bugün son gün DEĞİL! “2009-2010’da hazırlık okuyan ve geçenler 3. SINIFA” 21 Aralığa Kadar kayıt yaptırabiliyor. Bizzat AÖF bürosuna sordum ve aöf sitesinden okudum… Bazı sitelerde yanlış bilgilendirme yapılmış, lütfen kayle almayınız.

 44. samet dedi ki:

  aciiiiiiiil yardımmm lazım
  yaaa ben geçen sene hazırlık okudum bu sene 3. sınıfa geçtim bu gün kayıtlar son diyorlar doğru mu

 45. aslı dedi ki:

  internetten dikey geçiş için kayıt yaptırdım ama çıktı alamadım.. internet cafede yaptığım için aöf nin sayfasına baktım kayıt yaptığım görülüyor… henüz parada yatırmadım yarınmı son gün 26 kasımmı son gün kafam çok karışık… lütfen yardımcı olabilirmisiniz…

 46. Kemal ONUR dedi ki:

  @elif, http://aofkayit.anadolu.edu.tr/ adresinden dikey geçiş başlığına tıklayın ve sayfanın orta kısmında bulunan “* 3. Sınıfına Doğrudan kabul edilen ön lisans programlarını incelemek için burayı tıklayınız (Liste-1).” linkine tıklayın. Buradaki listeden bölümünüze bakabilirsiniz…

 47. Kemal ONUR dedi ki:

  @nermin, Kayıtlar “normal” ve “mazeretli” olarak 2’ye ayrılıyor. Normal kayıt döneminde kaydını yaptıramayanlar “mazeretli kayıt” dönemi olan 2-3 günlük ekstra süreçte kayıt yaptırıyorlar. Normal Kayıt Dönemlerine göre hareket etmenizde yarar var. Mazeretli kayıtlarla ilgili bilgim yok. 23 Kasım son kayıt tarihinizdir. İnternet kaydınızı istediğiniz saatte yapabilirsiniz.

 48. nermin dedi ki:

  son kayıt internetten 26 kasım ama bürodan 23 kasım diyor ben internetten 25 kasımda basvuruyu yaparsam ne olacak :S

 49. elif dedi ki:

  işletme bölümü için

 50. elif dedi ki:

  ben gıdaa teknolojisi iki yıllık mezunuyum direk 3. sınıfa kayıt yaptırabiliyormuyum yoksa 1. sınıftan mı başlıycam

 51. Kemal ONUR dedi ki:

  @bozkurt, Bu yaptığınız dikey geçiştir. Kaydınızı ona yapın. Eğer emin olamıyorsanız AÖF Bürosunu arayıp kesin bilgi alabilirsiniz…

 52. bozkurtlu dedi ki:

  ön lisans bilgisayar programlama mezunuyum başvurumu dikey geçiş olarak mı yoksa lisans öğrenimine hazırlık programları 3.sınıfa kayıt olarakbaşvurmalıyım.

 53. Kemal ONUR dedi ki:

  @çiğdem, Mazeretli kayıt bu tip olayları kapsıyor bildiğim kadarıyla. 3-4 günlük bir zaman kazandıryor. İstenen ekstra bir belge va rmı bilmiyorum. En doğrusu yetkililerden öğrenmek. Bölgenizdeki AÖF bürosuna giderek veya büroyu arayarak öğrenmenizde yarar var.

 54. çiğdem dedi ki:

  Slmlar..ben başvuru tarihine kadar mezun olduğum üniversiteden geçici mezuniyet belgemi temin edemeyeceğim bu yüzden mazeretli kayıt tarihinde kayıt yaptırabilir miyim? yaptırabilirsemde ekstradan bi evrak hazırlamak gerekli mi yada ne yapmam gerekli?acil cevaplayabilirseniz çok sevinicem teşekkürler.

 55. Caner dedi ki:

  merhabaLar ben 89’Luyum arkadaşLar askeriyeye gitmem Lazım mı teciL için yoksa otomatik teciL oLuyo mu aöf tarafından biLen birisi varsa söyLesin herkez askeriyede bekLemek öLüm diyo o zorLugu cekmek istemiyorum şimdiden teşekkürLer…

 56. Kemal ONUR dedi ki:

  @raziye, Ben kayıt olurken bir sorun çıkmamıştı. Benim de diplomam yok. Mezuniyet belgesi vardı. Eğer resmi bir yazı varsa dediğiniz gibi sorun olabilir ama yoksa bir engel çıkmaz. Yine de bir ara diplomanızı gidip alın, bazı işlemlerde mezuniyet belgesini kabule tmeyebiliyorlar.

 57. raziye dedi ki:

  teşekkür edrim bu konuyu hallettim ama bir sorum daha olacak ben diplomamı almadım onun yerine 2007 çıkışlı mezuniyet belgem var gerekli belgeler içinde noter tasdikli mezuniyet belgesinin yakın tarihli olması gerekiyormuş bunu yeni farkettim şu an izmirde yaşıyorum ama diplamam ş.urfada bi sorun çıkarmı çünkü gidip almam bu aralar mümkün değil sanırım şahsende gitmezsem göndermezler okuldan?bu konuda bi bilginiz varsa beni bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler…

 58. Kemal ONUR dedi ki:

  @raziye, Sakince gerekli yerleri incelediğine eminsen geriye AÖF bürosuna gitmek kalıyor:( Eğer tekrar giremiyorsan kayıt sayfasına AÖF’yi arayıp ne yapabilecğeini öğrenmende fayda var.

 59. raziye dedi ki:

  oradad bulamadım şimdi ne yapmam gerekiyo indirmemiş anlaşılan:(

 60. Kemal ONUR dedi ki:

  @raziye, Belgelerim veya Bilgisayarımdan yerel disk (C:) bölümüne bak C: de is emuhtemelen indirileler (DOwnload) klasöründedir ya da belgelerimd ebir yerd eolabilir. ya da en son netten indirdiğin dosyayı nereye kaydetitğini hatırla. tekrar oraya kaydetmiş olabilir.

 61. raziye dedi ki:

  ben bütün bilgilerimi yazdım kayıt onaylandı dosyayı pdf formatındaindir tuşunada bastım ama dosya kayboldu nereye gitti anlamadım tekrar kayıt yapmak istedim bu kezde kaydım kabul edildiği için kaydım kabul edilmedi anlatabilmişimdir umarım yani şimdi bilgilerin olduğu kayıt formunu nasıl alcam?

 62. Kemal ONUR dedi ki:

  @raziye, Çıktıyı neden alamadınız? Dosya şeklinde bilgisayara kaydedip başka yazıcılardan da çıktı alabilirsiniz. Tekrar siteye girip de yazdırabilirsiniz…

 63. raziye dedi ki:

  benimde 3. sınıfa direk kayıt hakkım var internetten kaydımı yaptım ama çıktıyı alamadım bu konu hakkında bilgisi olan varsa benide bilgilendirebilirmi?

 64. Kemal ONUR dedi ki:

  @etmen, Eğer kullanmadıysanız bildiğim kadarıyla 2 yıl tecil hakkınız var. (Okuldan dolayı şimdiye kadar ertelenmiştir şimdi de tecil hakkınızı kullanırsınız) Bu şekildeyse tecil hakkınızı kullanıp bir şeyler yapabilirsiniz belki… Tavsiyem en yakın aÖF bürosuna başvurmanız.

 65. eymen dedi ki:

  merhaba bende 3. sınıfa geçiş yapıcam 87 doğumluyum ve askerlik durumum kaçak, sitede yazılan; tecil belgesi ama ben bu durumumla nasıl alabilirim. askeriyeden böyle birşey istemeye kalmadan direk kendimi askerdede bulabilirim..bu konu hakkında net bir bilginiz varmı?

 66. Kemal ONUR dedi ki:

  @hasan, Açıköğretim 86 veya 87 öncesi doğumlulardan askerlik tecil belgesi istiyor. Daha küçük yaşta olanlar için kendisi tecil işlemlerini yapıyordu. Siteyi incelersen ilgili yazılara ulaşabilirsin. Boşuna uğraşma, Açıköğretim’in kuralına göre gerekmeyebilir…

 67. hasan dedi ki:

  ben 3.sınıfa direk kayıt hakkı olan bölüm mezunuyum askerlik durum belgesi vermek zorunda mıyız .. ben kaçak gözüküyorum da nasıl olucak bu işler bilmiyorum .. net bir bilgisi olan var mı

 68. Kemal ONUR dedi ki:

  @AKIN, Sistem açılmıyorsa bu ESHOT’un hatasıdır. Muhtemelen gidip bir an önce kart merkezi ile görüşürseniz ve durumu anlatıp bir daha gelmeyeceğinizi söylerseniz size geçerli bir cevap verirler.

 69. Kemal ONUR dedi ki:

  @Engin, Yurt dışından haberim yok ama isyanınızda haklısınız. MEB, ÖSYM vs… bu kurumlarıns anal yüzlerinin köklüce değişmesi gerek. Açıköğretim fakültesi her sene mi böyle oluyor bilmiyorum ama bu yoğunlukların düşünülmesi lazım. Fakat sanıyorum biraz da yığılmadan oluyor bu. Üzülmeyin, sistem açılmazsa tarih uzatılır:)

 70. Engin dedi ki:

  Serverlari yetersiz adamlar datacenterlarina ilgi gostermiyorlar Almanyadakiler neden cokmuyorda bizim dandik serverlar cokuyor inanilmaz bir durum devletin her sistemi boyle medula sistemi coker aof coker osym coker bu ne bicim arz taleb server sistemi yesil sermayeyi biakin bu software konusunda hardwarelerde birkain isi bilen kuruluslarla calisin

 71. AKIN dedi ki:

  arkadaşlar ben dün kayıt yaptım internetten başvurum kabul edildi.ancak çıktı alamadım.bügün ise kayıt sayfası hiç açılmıyor.paramı yatırayımmı yatırmayımmi bilmiyorum bir açıklamada yok elimdeki askerlik durum belge sürem 31/10/2010 bitiyor.onun için acele ediyorum

 72. Kemal ONUR dedi ki:

  @mustafa yılmaz, Açıköğretim fakültesine çok talep var. Enetin varsa geç saatleri beklersen rahat olur;) Malum resmi kurumların hepsi aynı. Ülkenin 72milyon olduğunu bilmiyorlar sanki… Zaten eğer (mesela son gün çökerse sistem) sistem hataları kayıtlara engel olursa uzatıyorlar…

 73. mustafa yılmaz dedi ki:

  internet çöktü sanırım. kayıt yapamıyoruz ki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir