MENU

Mike DACKO – Ödüllü Kısa Film

GSMH (Gayri Safi Milli Hasıla) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

29 Ekim 2010 Yorumlar (1) Okunma: 6725 Serbest Bölge

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet BayramıBenim nâçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilalebet payidar kalacaktır.” diyen Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK bir kez daha ileri görüşlülüğünü kanıtladı. Onun nâçiz vücudu yıllar önce toprak oldu ama tıpkı söylediği gibi Türkiye Cumhuriyeti hâlâ payidar ve olmaya devam edecek…

Bugün, büyük bir coşkuyla Atamız’ın bizlere armağan ettiği cumhuriyetin 87. yaşını kutluyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanı anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta kutlanan ulusal bayramdır. Tüm şehirlerde soğuk ve yağışlı havaya rağmen Türk Halkı bu güzel bayramı engel tanımaz bir halde kutlamakta. Akşam saatlerinin gelmesiyle başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı havai fişek gösterileri halkı eğlendirmeye devam ediyor. Bir çok yerde konserler ve farklı eğlenceler de mevcut. Ne mutlu ki Türkiye Cumhuriyeti olarak, Türk Vatandaşları olarak bu güzel günü kutlamak 87. kez nasip oldu.

29 Ekim Cumhuriyet BayramıBenim içinde mutlu bir günün üzerine gelmesi manidar oldu. Hv. Kv. Komutanlığı’nın yazılı sınavını geçtiğimin haberini almıştım dün ve bu beni çok sevindirmişti. Üzerine böyle önemli bir günün gelmesi ayrı bir anlam kattı sevincime. Sabah dikkatimi çekti, Google Türkiyemiz için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na yandaki gibi özel bir doodle yayınlamış.  Tıklandığında “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” araması yapıyor. Bir çok haber ve makale karşımıza geliyor. Bunlardan birisi de MEB’in resmi sitesi.

MEB’in 29 Ekim hakkındaki bilgilendirmelerine BURADAN ulaşabilirsiniz. Bugünü iyi öğrenin, iyi öğretin. Çocuklarınıza , yakınalrınıza, sevdiklerinize anlatın. Cumhuriyetimizin 87. yıl dönümü tüm vatanımıza kutlu olsun. Daha bir çok 87 yıllar görmek dileğiyle…

One Response to 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

  1. Özgür TOPAL dedi ki:

    Eskiden 29 Ekim’ler böyle mi anılırdı? Şimdiyse insanlar sadece o güne Resmi bir tatilmiş gibi bakıyorlar. Yazık çoook Yazık umarım çok geçmeden uyanırız bu gafletten..!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir