MENU

“herhalde”, “her şey” ve “de” Nasıl Yazılır?

Ehliyetiniz Artık 5 Yıl Geçerli Olacak!

25 Eylül 2010 Yorumlar (1) Okunma: 1115 Serbest Bölge

25 – 26 Eylül 2010 Direksiyon Sınavı Sonuçları

25- 26 Elül 2010 yani bu haftasonu bir direksiyon sınavı daha yapılıyor. Sık sık yapılan direksiyon sınavları hakkında bazı bilgileri, Direksiyon Sınav Sonuçları ve Ehliyet İşlemleri, Direksiyon Sınavlarında Yapılması Gerekenler (Araç Kullanırken), 29 Mayıs 2010 Direksiyon Sınavı, 15 Mayıs 2010 Direksiyon Sınav Sonuçlarını Yarın Öğrenebiliriz…, 17 Nisan 2010 Ehliyet Sınavı Sonuçları (Motorlu Araçlar) ve 15 Mayıs 2010 Ehliyet Sınavı (Direksiyon Sınavı) yazılarımda aktarmıştım. Bunlardan da faydalanabilirsiniz.

25 – 26 Eylül 2010‘da yapılan sınavlardan kalan kursiyerlerin üzülmesine gerek yok! Eğer bu direksiyon sınavından kaldıysanız kalanlar için 2 – 3 Ekim 2010 ve 9 – 10 kim 2010‘da tekrarlama yapılacak. Kalanlar veya sınava giremeyenler bu sınavlara katılabilecek. Yukarıdaki bağlantılardan direksiyon sınavında yapmanız gerekenleri okuyabilirsiniz. Gayet rahat olun ve söylenenleri uygun zamanda doğru şekilde yapmaya çalışın. Olmazsa da kafanıza takmayın! Çünkü arabayı kaldırırken bile 1-2 defa denemenize izin verilir. Günlük yaşamda da uzun süredir sürücülük yapanlar da bazen yanlışlıklar yapabiliyor, bu çok normal üzülmeyin:)

Eğer yardımsever bir hocanız varsa ve M.E.B’den gelen müfettişler biraz daha esnek iseler size bazı kritik zamanlarda hocanız müdehale edebilir. Yani frene basar, gaza basmanızı engeller vs… Kendi tarafındaki pedallarla yapacağı bu müdehalelere sakın tepki vermeyin! Sizin iyiliğiniz için yapılıyor. Eğer pedallara veya vitese baktığınız görülürse puanınız kırılabilir. Bazı direksiyon hocaları ise nadirde olsa olumsuz etki yapabilir, aldırmayın, bildiğinize devam edin.

25 -26 Eylül 2010 Direksiyon sınavı Sonuçları‘nı direksiyon sınavınız bittiği anda müfettişlere sorarak öğrenebilirsiniz. Sınav sonucunuzu o anda söyleyebilirler fakat müfettişler bazan sorun çıkmasın diye söylemiyorlar. Özellikle direksiyon sınavından kalanlara “neden beni bıraktınız, şu kadar puan daha verin geçeyim vs…” gibi münakaşalara girmemek için direksiyon sınavı biter bitmez söylemezler. Üzülmeyin, bugün girenler yarın, yarın girenler ise pazartesi günü direksiyon sınav sonuçlarını direksiyon kursundan öğrenebilirler. Bazan gecikmeler olabiliyor ama!

Umarım kimse 2 – 3 Ekim 2010 veya 9 – 10 kim 2010‘daki sınavlara kalmaz. Başarılar dilerim…

One Response to 25 – 26 Eylül 2010 Direksiyon Sınavı Sonuçları

  1. sercan kıyağan dedi ki:

    djs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir