MENU

Ramazan Bayramı(Eylül 2009)

İşte Elim ve Zorlu 2 Haftam :(

25 Eylül 2009 Yorumlar (1) Okunma: 1069 Günlük

Hayatımın En Durgun Zamanlarından Sonra…

Ne haftaydı ama… Sanırım 3 gündür pek ilgilenemedim blogla. Zaten Ramazan Bayramı‘nın ilk 2 günü misafir ağırlamakla geçti. Gerçekten çok güzel bir durum fakat yorucu:/ Umarım herkesin herzaman böyle yoğun ve samimi misafiri olur:) Berekettir. Bulduğumuz ilk fırsattada biz de çıktık ziyarete. Fakat pek kimseyi bulamadık. Biz ailenin en küçüğü olarak bunca zaman gecikince normal… Aile büyükleri gelecek misafirleri çoktan ağırlamış da kendileri ziyarete çıkmışlardı biz gittiğimizde:( Ailenin küçüğü olmamıza rağmen maşallah çok rağbet gördük herzamanki gibi:) O açıdan güzel bri bayramdı fakat biraz da hüzün vardı tabi ki. Yakın ve uzak akrabalarımızdan 3 kişinin yas bayramı olması sebebiyle biraz hüzün vardı.

Akraba ziyaretini çok severim, sünnettir de zaten. Ama işte biraz üşengçlik biraz alışkanlıktan olsa gerek evden çıkmak pek kolay olmuyor:) Okuldan geldiğimden beri gitmek istesemde akrabalarımı ziyarete gidemedim bir türlü. Her neyse iyisiyle kötüsüyle bayramı geride bıraktık. İple çekiyorum Kurban Bayramını:)

Ramazan Bayramı(Eylül 2009) Başlıklı yazımda da bahsetmiştim, bu bayram biraz sosyal medyada “Ramazan mı? Şeker mi?” muhabbetleri geçti. Tabi ki RAMAZAN Bayramı:) Orada da bahsettiğim gibi ufak çaplı bir organize ile bizim gibi düşünen arkadaşlardan özellikle “Razaman” olarak tebriklere yer vermesini istedik. Ben internet üzerinden, “inadınaRAMAZAN Bayramınız MÜBAREK Olsun” şeklinde bir ifade ile bunu dile getirdim. “inadına” kelimesi ilk bakışta biraz kışkırtıcı gelse de hiç de öyle değil aslında. Şöyle bir durum var ki insanlar birşeyleri bilinçli olarak empoze etmeye çalışıyorlar bu yüzden inatlaşmak caiz 😀 İnanışların ve kimseye zararı değil, binlerce kat faydası olan bir olgunun bilinçli olarak çökertilmek istenmesini “Hainlik” olarak tanımlıyorum!

Bayram bitiminde yani Çarşamba günü samimi dostum ve sitemizin “nazlı” yazarı Erşan’la görüştük. Narlıdere’de bir işini halledip oradan Alsancağa geçtik. Biraz muhabbetten sonr abir kaç mağaza gezip İbrahim’e birşeyler aldık. Sonra da bir yerde oturup kahve içtik. Hiç kalkasım gelmedi oradan, sandalyeleri o kadar rahattı ki 🙂 İbrahim de benim gibi düşünüyordu. Ama mecburen kalktık…

Ertesi gün yani saat 02:18 olduğu için dün, önemli ve özel;) biriyle görüştüm. Dün de en az çarşamba günü kadar eğlenceli ve güzel geçti. Halk Eğitim Merkezi’ne uğrayarak iş başvurusuyla ilgili bir kaç şey öğrendim. Heyecanla bekliyoru(Z)m 🙂 Umarım olur. Bugün tekrar gitmem gerekebilir. Bir anca önce öğrenemem gerek işe başlama tarihini, ona göre uçak biletimi alıp İstanbul’daki CEBİT Bilişim Fuarı‘na gitmek istiyorum:) Bu benim için çok önemli… Cebit’i bilmeyen yoktur sanırım. Sonraki yazılarımda bahsedeceğim zaten oradan bakabilirsiniz:)

Ramazan da geçti, Allah tekrar görmeyi nasip etsin, bu güzel ve yoğun haftadan sonra bir hafta daha geçirip biraz daha rahatlayacağım. Eğer işe başlama tarihi tahmin ettiim gibi 12 Ekim veya sonrası olursa inşallah çok mekbule geçecek:) Uzun zamandır beklediğim Cebit Bilişim Fuarı gezisini gerçekleştirdikten sonra geriye iş başı yapmak kalacak ve bundan sonra daha sakin olacağını düşünüyorum günlerimin:) Böylesi daha hep bi aksiyon var:) Ama tek üzüldüğüm Mynak.com, notebookplatformu.com ve bloğum ile ilgilenemiyor olmak. Özellikle de Notebook Platform’u ile… Şans… Ama şu dönemi atlattığımda güzel bir başlangıç yapacağıma inanıyorum. Baştan ayağa bir yenilenmeye gireceğim;) İyi günler…

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir