MENU

Alexa Değerimiz:)

Gitti Güzelim Durak:(

24 Ekim 2009 Yorumlar (0) Okunma: 973 Günlük

23.10.2009 Günüm

Ooooofffff, oooofffff…” diyerek ne kadar yoğun ve yorucu olduğunu anlatmaya çalışayım ben baştan 😀 Kafa ütülemiş olmayalım sonra;)

Gecenin saat 02:00’den sonra bu bloğum yüzünden ancak yatabildim:( Sabahın 8’inde kalkınca da haliyle uykusuz bir güne “merhaba” dedik:( Bir de saat 06:38’de uyandım nedense, bir yarım saatten fazlada öyle gitti:( Sabah atıştırma bir kahvaltı ile çıktım yola.

Sabah erken kalkmayı seviyorum ama uykusuzluk olmasa birde 🙁 Temiz havayı soluyunca biraz açıldım sanki;) Hızlıca durağa gittim. Yaklaşık bir 10dk. kadar yürüme mesafem var. Evimizin önü nekadar işlek bir cadde olsa da gittiğim yer biraz ters kaldığından farklı bir durağa yelken açıyorum mecburen:) Allah’dan ki otobüsüm bekletmedi:)

Hemen atladığım gibi doooğruu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı / Gümüşpala Eğitim Birimi‘ne… Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’nı bilmeyenle riçin anlatayım ama çok genel olacak; yardımsever vatandaşlarımızın destekleriyle fon sağlayan bu vakfımızın hedefi çocuklarımız. Genel olarak okul çağındaki çocuklarımıza okul eğitimine destek bir eğitim vermekte. Asıl amacı ise; her insanı vatanı için hayırlı bir birey yapmak, onlara bazı değerleri öğretebilmek. Bunları ise yine gönüllü vatandaşlarımız sayesinde yapıyorlar. Örneğin; emekli bir matematik öğretmeni ücretsiz olarak haftada 3 gün ders veriyor, veya tiyatro öğretmeni tiyotro dersi vs… Bunun dışında bizim gibi halk eğitim merkezinden gelenler de var. Bu şekilde çok sosyal ve samimi bir ortam oluşturulmuş ve insanlar için “insan ve eğitim” odaklı bir hizmet veriyorlar.

Kurum Sorumlusu Zehra Hanım (oradaki ufaklıkların değimiyle Zehra Abla) neredeyse bütün sorumluluğu yüklenmiş durumda. Elinden geldiğince koşturuyor ve buna rağmen güleryizini ve anlayışlı-yumuşak tavrını hiç bozmuyor. “Abla” dediğine bakmayın çocukların genç bir “gönüllü” Zehra Abla’mız:) Hemen hemen her seferinde olduğu gibi bu sefer de odasında bir bilgi alış-verişi yaptık, sohbet ettik ve bazı resmi işleri de hallettik. O arada bir kaç misafiri geldiğinde biraz uzadı işimiz. Aslına bakarsanız bir kaç randevum daha olduğundan ayrılmayı düşündüm ama iyi ki de kalkmamışım:)

Sohbetin güzel bir yerinde güzel bir insan daha katıldı bize. Kendisini akşamları radyo dinleyenlerin bir çoğu bilir; “Ömer KÖROĞLU ile Vesaire” diye program anonsu kulağımda çınladı hemen:) Evet kendisi şu hikayeler anlatan, can damarımızı yoklayan Vesaire programının dj’i Ömer KÖROĞLU idi:) Onunla da tanışma fırsatını bulduk. Ben pek havamda değildim ve çok acelem vardı tabi genelde olduğu gibi kafamda da bir sürü plan… Yine de bir kaç sözü yetti bana, çok uzun uzadıya konuşmaya gerek kalmadı:) Hatta kendisi TEGV kütüphanesine bir miktar kendi kitabından bağışladı. Hemen ödünç aldım 1 tane:) Şöyle bir göz gezdirdim hoş bir içeriğe sahip gibi görünüyor. Fırsat buldukça okumak istiyorum. Vesaire programını ise uzun bir zaman dinlemiştim zamanında. Artık malumunuz evlerde radyo dinleme durumu pek olmuyor hele de benim için:( Kendisine başarılar diliyorum. Kitabın ön ve arka kapakları ise şöyle(Resimlerin üzerine tıklayarak büyültebilirsiniz.);
imageimageYanda da gördüğünüz gibi sade hoş bir kapağa sahip kitap bence:) Ömer KÖROĞLU’nu çabasından dolayı taktir ettim. Kitap yazmak kolay bir iş değil, tabi ki bu kitaplardan TEGV’e bağışlamasıda bu takdiri hak etmesinde etken oldu 😉 İşin şakası bir yana gün içerisindeki bu olay beni mutlu etti. Zaten kurs saatlerimiz de denk geliyor gibi, yani sanırım bir süre sonra terslik olmazsa her haftasonu karşılaşma imkanımız olacak. Kim bilir belki diksiyon için ufak tiyolar alabilirim kurslarına katılamasam da:)

TEGV’deki bu hoş sohbetin ardından yola koyuldum ve evime geldim. Zaman sebebiyle fazla duramadan hemen tekrar çıktım ve Halk Eğitim Merkezine bir uğradım. Ben bizimle ilgilenen müdür yrd.’nı beklerken orada bulunan öğretmen arkadaşlardan biri ricada bulundu ve onlar için basit bir tablo hazırladım, sanırım listeleme için kullanacaklarmış.

Daha sonra kendi işimi de hallettikten sonra Halk Eğitim Merkezi müdürümüz ile kısa ve hoş bir yolculuk yaparak beraber geldik. Kendisi hayat dolu ve çok samimi bir insan. Hani görseniz müdür olabileceğine o kadarda ihtimal vermezsiniz ki o kadar alçakgönüllü ve cana yakın. Türkiye’de böyle yönetici bulmak neredeyse imkansızdır. Kendisi şuan için bana göre çok olumlu bir kişilik.

Halk eğitim merkezinden çıkıp, bankaya uğradım ve ilk paramı aldım:) Allah bereket versin… Çok cu’z-i bir rakam olsa da sevindim. Umarım bir dahaki maaşımı görmekte nasip olur:) Daha sonra eve geldim ve bir şeyler yedikten sonra tekrar çıkıp güzel;) bir insanla görüştüm. Biraz neşem yerine geldi ve sonunda eve dönebildim:) Yarın ise öğlene doğru diğer kurs yerim olan Alevi Kültür Derneği / Bayraklı Şubesi’ne gideceğim. Sanırım müdürüm de katılacak dersime kontrol amaçlı:) İnşallah bir sorun çıkmaz…

Hepinize mutlu günler diliyorum…

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir