MENU

Nice 250’lere…

15 Mayıs 2010 Ehliyet Sınavı (Direksiyon Sınavı)

04 Mayıs 2010 Yorumlar (3) Okunma: 1202 Günlük

17 Nisan 2010 Ehliyet Sınavı Sonuçları (Motorlu Araçlar)

imageŞubat sonunda yazıldığım ehliyet kursuna pek gittiğim söylenemez:) İş dolayısıyla biraz yorgun olduğumdan ehliyet kursuna gitmeye pek mecalim ve isteğim kalmıyordu. Ehliyet almayı çok istiyordum çünkü baya bir geç kaldım… Ehliyet sınavı için birçok kişi çok da zor olmadığını söylese de ancak sınavdan geçebilecek kadar olan kısmı kolay, o da biraz kafanız yattıysa…

Ehliyet kurslarında bildiğiniz gibi motor, ilk yardım ve trafik dersleri veriliyor. Ehliyet sınavında yani motorlu taşıt sürücü adayları sınavında başarılı olursanız,  ehliyet alabilmek için birde direksiyon sınavından geçmeniz gerekiyor. Bu yüzden bu derslerin yani sıra ehliyet almak için başvurduğunuz sürücü kurslarında sizlere direksiyon dersleri de veriliyor.

Motor dersine bir defa katıldım, sağolsun hocamız güzel özetler ve soru-cevap kağıtları verdi bizlere. Aynen oralardan çıktı ehliyet sınavında da:) Trafik hocamızın özetlerine de bir göz gezdirdim, ilk yardıma pek baktığım söylenemez… Bu şekilde gittik sınava biraz çekinerek. Ama sınavda gayet rahattım. Bugün sabah öğrendim 17 Nisan 2010 ehliyet (motorlu taşıt sürücü adayları) sınavı sonuçlarını. Sınav sonuçları  gayet iyiydi. Hepsinden geçmişim çok şükür, ÖSS de bile bu kadar meraklanmadım sınav sonuçları için:)

17 Nisan 2010 Ehliyet sınav sonuçlarını şimdi öğrenebilirsiniz. BURAYA tıklayıp; 17.04.2010 Tarihli Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı, Sınav Sonuç Bilgileri linkine tıklayıp, çıkan ekranda sadece Tc kimlik no. nuzu yazmanız yeterli… Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesidir. Ehliyet sınavını yapanda Milli Eğitim Bakanlığı’dır zaten.

17 Nisan 2010 Ehliyet (Motorlu Taşıt Sürücü Adayları) sınavına girenlere “geçmiş olsun” 🙂 Umarım herkes sınav sonuçlarına sevinir ve ehliyetini aldıktan sonra TRAFİK KURALLARINA MUTLAKA UYAR!!!

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir