İzmir belediyesinin bir süredir gündemde olan kentkart projesinde son gün!!! Artık öğretmen veya öğrenciler için kişiselleştirilmiş kentkart kullanımı mecburi! Çünkü başka türlü indirimli (öğrenci) bilet tarifesinden yararlanamayacaklar.

Bu kartalara başvuru için 31 Aralık son gün! Süre uzatımına gidilmeyeceği söyleniyor. Yine de bir ihtimali var bana göre. Eğer öğretmen(sözleşmeli-usta öğretici vs…) veya öğrenci iseniz (AÖF, AÖL, AİÖ,Lise,yüksekokul vs..) Vakıfbank’a, TC numaranız adına ESHOT hesabına 10 lira yatırıp bir gün sonra eshot.gov.tr adresinden bireysel başvurunuzu yapıyorsunuz.

Bir vesikalık fotoğrafınızın PC de yüklü olması lazım. Eğer yok ise taratabilir veya dijital bir fotoğraf makinası ile çekip PC ortamına aktararak gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Daha sonra eğer kaydınız alındıysa sisteme. Gerekli bilgileri girerek doldurmanız gereken forma ulaşabilirsiniz. Burada gerekli yerden resminizii yükleyin. Resmin arkaplanı düz renk olmak zorunda! Diğer bilgileride doldurduktan snra çıktı alın (Pc ye kaydedebilirsiniz de daha sonr açıktı almak için).

Kısa bir süre sonra (oralama 1 hafta) kartınız basılmış olacaktır. Eğer basılmış ise (eshot.gov.tr adresinde “Elektronik Toplu Ulaşım Kartı Basılan Öğrenci/Öğretmenler” butonuna tıklayarak öğrenebilirsiniz) oradaki numarayı mutlaka not alıp banka dekontumuz ile beraber bir eshot bayisine gidip katımızı alabilir. 2 gün içerisinde mutlaka gidilmesi gerekiyor!

 

NOT: ESHOT ÖĞRENCİ KARTI VİZE VE BAŞVURU İŞLEMLERİ, GÜNCEL BİLGİ İÇİN TIKLAYIN!