Kemal ONUR
İnternet, Yazılım, Donanım ve Teknoloji…
Tag: haber

Uzaydaki ilk otel olacak olan Glactic Suite Space Resort, rezervasyon almaya başladı. İlk misafirlerini 2012’de ağırlayacak olan uzay otelinde üç gece geçirebilmek için 4.4 milyon dolar ödemek gerekiyor. Yolculuk için gerekli olan eğitim Karayip Adaları’nda veriliyor ve

Başlıkta gördüğünüzde eminim, “Yok artık ya…” demişsinizdir:) Aynen öyle, sözde metropol şehrimiz olan güzide İzmir’imizin suları bir süreliğine kesilecekmiş. Ben de bu haberi İzmir’li okurlarımla paylaşmak istedim… İzmir’de isale hattındaki arızaya yapılacak müdahale nedeniyle bazı bölgelere 36 saat su verilemeyecek.

İnternetin yaygınlaşmaya başlamasıyla ‘gazeteler tirajlarını internet sitelerine kaptıracak ve tek tek kapanacaklar’ iddiasında bulunuldu. Geçen zaman içerisinde kapanıp yayınını internet üzerinden devam ettiren gazeteler ve dergiler oldu ama Türkiye açısından bakıldığında iddianın tersinin çıktığını bile söylemek mümkün. Birçok internet tahmininde olduğu gibi bunun da tutmadığına dikkat çeken Zaman Gazetesi İnternet Editör yardımcısı Mehmet Sakin,

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Libya‘daki resmi temasları çerçevesinde Başbakan Bağdadi Ali El Mahmudi ile bir araya geldi. Görüşmede iki ülke arasındaki vize uygulamasının kaldırılması konusunda anlaşmaya varıldığını açıklandı.

Dinç Bilgin, yaratılan korku atmosferinin İzmirliyi esir aldığını öne sürdü. “Ne Türkiye’ye irtica geldi ne de İzmirli kızlar kapandı.” diyen Bilgin, demokrasinin beşiği İzmir‘in iktidara muhalefet edelim derken gerici görüntü aldığını söyledi.